UWAGA!

Fałszywe świadectwa powierzenia pracy

 
Elbląg, Fałszywe świadectwa powierzenia pracy

W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej cofnęli wizę 5 cudzoziemcom, którzy chcąc wjechać do Polski okazali fałszywe świadectwa zamiaru podjęcia pracy.

Schemat sytuacji we wszystkich przypadkach był podobny. Podróżny –cudzoziemiec, jako potwierdzenie celu wjazdu do Polski, przedstawiał kontrolerowi umowę o pracę bądź rekomendacje świadczące o zamiarze powierzenia pracy przez polskiego pracodawcę. Jednak rolą funkcjonariuszy Straży Granicznej jest dokładne sprawdzenie deklarowanego celu podróży cudzoziemców do strefy Schengen.
       Ciąg zdarzeń minionego tygodnia zapoczątkowała sytuacja z drogowego przejścia w Grzechotkach. Mieszkanka obwodu kaliningradzkiego chciała przekroczyć granicę. Twierdziła, że jest w podróży służbowej. Jako dowód na potwierdzenie swoich słów okazała dokument stanowiący o podjętej współpracy z firmą z województwie łódzkim. Jednak doświadczony kontroler natychmiast zorientował się, że blankiet jest nieprawdziwy. Firmowe pieczątki oraz naklejki zabezpieczające zostały nadrukowane. Aby upewnić się w decyzji strażnicy graniczni skontaktowali się z firmą widniejąca na dokumencie. Rozmowa z przedstawicielem polskiego przedsiębiorstwa rozwiała wszelkie wątpliwości – dokument był sfałszowany.
       Kobieta przyznała się do posługiwania się podrobionym dokumentem i dobrowolnie poddała się karze. Wydano decyzję o odmowie wjazdu na teren RP oraz unieważniono wizę. Podobne zdarzenia odnotowano jeszcze w drogowym przejściu w Gronowie.
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niech tylko Putin sie dowie co robicie z jego obywatelami. Konstytucja Rosji ma zapis że w razie złego traktowania fEDERACJA rOSYJSKA MA OBOWIAZEK UŻYCIA SIŁY NA OBCE PAŃSTWO.
Reklama