UWAGA!

Fałszywy alarm

Przyczyną śmierci jedenastu kur oraz gołębia, które w poniedziałek znaleziono na wysypisku śmieci w Starym Dolnie w gminie Markusy nie była ptasia grypa - uspokaja rzecznik warmińsko-mazurskiego lekarza weterynarii dr Adam Wojtaszek.

Jak mówi Stanisław Sołowiej z powiatowego sztabu kryzysowego, dyżurny lekarz weterynarii z Elbląga pobrał próbki tkanek. Szczątki ptaków zabrała firma, która zajęła się też ich utylizacją, a miejsce ponurego znaleziska zostało zdezynfekowane. Całą operację zabezpieczała ochotnicza straż pożarna.
     Rzecznik warmińsko-mazurskiego lekarza weterynarii, dr Adam Wojtaszek wyjaśnia, że stan rozkładu pozwolił na określenie czasu śmierci kur i gołębia jako odległego oraz stwierdzenie, że nie padły one jednocześnie: były zbierane przez jakiś czas, w miarę, jak ginęły i dopiero wtedy zostały wyrzucone.
     - Pochodziły prawdopodobnie, z przydomowej hodowli. Badanie pobranego materiału wykluczyło wirusa ptasiej grypy jako przyczynę śmierci tych ptaków. Rozległe zmiany zwyrodnieniowe narządów wewnętrznych wskazują na zwykłe wyeksploatowanie w procesie długotrwałej hodowli - zapewnia dr Wojtaszek.
     Okoliczności, w jakich kury i gołąb trafiły na wysypisko, bada policja.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Okoliczności, w jakich kury i gołąb trafiły na wysypisko, bada policja" ... to pewnie porachunki mafijne. Gangi dzikiego ptactwa... po analizie dowiemy się, że w chwili śmierci kury miały pare promili alkoholu we krwi a gołąb maryśke w żołądku... poza tym, gołąb został zamordowany gdyż nie pokazał swojej teczki ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MartinezHST(2006-03-14)
 • Ptasia Paranoia vera :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Samarytanin(2006-03-14)
 • Niedawno na moim balkonie znalazłam martwego gołębia. Brat wziął go przez reklamówkę i wyniósł. Boję się pomyśleć co by było gdyby przy tej paranoi zawiadomić służby. Mój blok otoczyliby ludzie w kombinezonach, wyznaczyli strefę zero, potem wizyty władz no i koniecznie tvn "Pod napięciem" Brrrrr. A tak mamy spokój
 • a tego zwyrodnialca co zahodował na śmier te biedne ptaszki do więzienia należałoby wsadzić, to jakiś psychopata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  animal(2006-03-14)
 • A co z dwoma labedziami znalezionymi pare dni wczesniej kolo Pasleka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zzamiedzy(2006-03-15)
Reklama