UWAGA!

Ferie tuż tuż…

 Elbląg, Ferie tuż tuż…

Przed nami ferie zimowe - czas odpoczynku od nauki. Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące dwa tygodnie? Kiedy dzieci będą wypoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, policjanci zadbają o ich bezpieczeństwo w ramach działań "Bezpieczne ferie 2018". Spotkania z dziećmi, rozmowy o bezpiecznych zachowaniach, kontrole autokarów i nadzór nad ruchem drogowym - tak w skrócie będzie wyglądała praca policjantów.

Zimowe ferie to także czas wyjazdów najmłodszych i młodzieży na różne formy zorganizowanego wypoczynku. Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego organizuje kontrole autokarów.
       Policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wydzielą dodatkowe patrole, które będą kontrolować autokary wyjeżdżające z dziećmi i młodzieżą na zimowy wypoczynek. - Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także stan techniczny autokaru – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 6 autokarów dziennie.
       Organizatorzy wycieczek i wyjazdów proszeni są o zgłaszanie policji autokarów do kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem. Najlepiej zrobić to dzwoniąc pod nr tel.: 55 230 15 99.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaciekłych zwolenników owsiaka odsyłam do wujka Google. Proszę wpisać w wyszukiwarce "Matka Kurka masakruje Owsiaka - cały proces" Czy wiecie z czego są finansowane imprezy organizowane podczas wośp? i dlaczego za poprzednich rządów owsiak miał darmowy czas w tp?
 • Dopisz jeszcze, że "Matka Kurka" przegrywa z Owsiakiem sprawy w sądzie, gdzie tezy z bloga są obalane. To tak, jakbym w tym momencie napisał, że ukradłeś Kowalskiemu rower, którym zgwałciłeś krowę należącą do siostry Twojego proboszcza.
 • Ferie tuż tuż i małolaty już ostro jeżdżą na wioskach motorami, quadami bez kasków po drogach publicznych w okolicy Wikrowo i Wiktorowo. Może te "ferie" zakończy Policja? Przecież jest tak ślisko, jezdnia jest pokryta lodem! Te gówniarze nie mają kompletnie wyobraźni, może Policja będzie chociaż trochę jej miała i zacznie się tam pojawiać!?
 • @Przejezdny - A co twoim zdaniem może im zrobić policja, skoro małolaci to nie dostaną mandatu, również kierowanie bez uprawnień- nie podlegają kodeksów wykroczeń, bo to jest przejaw demoralizacji i rozpatruje sąd rodzinny, który najczęściej odstępuje od ukarania na rzecz działań wychowawczych czyli rozmowy profilaktycznej.
 • @Kurator007 - Czytając Twój komentarz dochodzę do wniosku jak te Państwo jest bezbronne wobec osób olewających całkowicie przepisy, a gdzie w tym wszystkim są rodzice i oni powinni całkowicie za to odpowiadać i to w sposób bezpardonowy, bo wychowują przyszłych przestępców!
 • @Kurator007 - Jeżeli twój komentarz jest również zdaniem policji, to zaczynam się już bać, co będzie dalej!!! Mam nadzieję, że to tak nie wygląda jak piszesz!
 • @Fuzja - Niestety taka jest rzeczywistość, choć wierzę że wszyscy chcielibyśmy inaczej tj. normalnie aby ponieść konsekwencje. Zgadzam się że w tyw wszystkim dużo zależy od rodziców, natomiast nieletni są prawie całkowicie bezkarni, odpowiadają tylko z 10 Art. Kodeksu wykroczeń, głównie dotyczy niszczenia urządzeń użyteczności publicznej, kradzieży i uszkodzenia mienia, z z drogowych to kierowanie pod wpływem alk. lub narkotyków i niszczenie znaków drogowych.
 • @Fuzja - TU JEST SEDNO: nieletni podlegają postępowaniu o wykroczenie określone w art. 51,62(27), 69,74,76,85,87,119,122,124,133 lub 143 Kodeksu wykroczeń.
 • Mieszkam w jednej z wymienionych wyżej miejscowości od jakiegoś czasu i mogę ująć to w jednym wyrazie - makabra !!! W tych terenach to każda k. .wa robi, co chce !!! Młodzi ludzie ledwo odrośnie od ziemi a już jest bandziorem. nikt nie przestrzega przepisów na drodze, w piecach palą śmieciami smród nie do opisania, cała masa jeżdżących szrotów z uszkodzonymi tłumikami, dewastowanie publicznego mienia, śmiecenie, jeżdżenie na pełnym gazie quadami, motorami (szrotami), zakłócanie spokoju, jeżdżenie na "dwóch gazach" i wiele jeszcze innych. Wieloletnie zaniedbania moim zdaniem przez policję daje poczucie tam bezkarności i robienie, co każdemu się podoba. Jednym słowem dziki zachód. .. .
 • Policja nie ma obowiązku wychowywać za Ciebie Twoich dzieci.
 • @r74 - - Do czego lub kogo to przypiąć??? Bezsensu! Chyba jeszcze śpisz. .. .
Reklama