UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Forum Rozwoju Elbląga w sprawie C. H. Ogrody

 
Elbląg, Forum Rozwoju Elbląga w sprawie C. H. Ogrody
fot. AD

Ze zmartwieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy doniesienia medialne dotyczące wniosku Elbląskiej Rady Gospodarczej Żuławy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego zaskarżającego decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody - stwierdza Forum Rozwoju Elbląga.

To posuniecie jest dla nas zupełnie niezrozumiałe, ponieważ na ostatnich tegorocznych konsultacjach dotyczących tej sprawy nie było żadnych oponentów i wydawało się, że tej długo wyczekiwanej przez tysiące elblążan inwestycji już nic nie przeszkodzi.
       Wszystkim wiadomo, jak bardzo potrzebne są naszemu miastu nowe miejsca pracy, inwestycje infrastrukturalne oraz nowoczesne centra handlowe, bez których Elbląg nie może być beneficjentem „turystyki zakupowej”, o zaspokojeniu potrzeb zakupowych samych jego mieszkańców nie wspominając.
       Niestety są w Elblągu ludzie, którzy z nieznanych nam przyczyn, celowo lub nieświadomie, sabotują rozwój miasta i zniechęcają potencjalnych inwestorów. W rezultacie wszyscy jesteśmy poszkodowani, bo miasto się nie rozwija, ponieważ do inwestorów zewnętrznych z różnych branż dociera informacja, że „elblążanie” ich nie chcą.
       Jako niezależna inicjatywa obywatelska Forum Rozwoju Elbląga życzy wszystkim elblążanom: dobrej pracy, dobrze prosperującego biznesu oraz wszelkiego dobra. Jednak nie chcemy i nie mamy zamiaru biernie przyglądać się destrukcyjnym dla miasta działaniom niektórych ludzi i podmiotów życia społeczno-gospodarczego.
       Po analizie sytuacji doszliśmy do wniosku, że istnieje silna potrzeba wzmocnienia głosu elblążan pozytywnie nastawionych do rozwoju Elbląga w różnych dziedzinach. Dlatego podjęliśmy decyzję o przekształceniu naszej „inicjatywy społecznej” w Stowarzyszenie Forum Rozwoju Elbląga, czym zajmiemy się po wakacjach.
       Będziemy silnie wspierać każdego inwestora, którego legalna i nieszkodliwa dla środowiska działalność gospodarcza przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju infrastruktury Elbląga. Wszystkich chętnych, którym leży na sercu wszechstronny rozwój Elbląga zapraszamy do współpracy i kontaktu.
      
      
Cezary Balbuza, Forum Rozwoju Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Cholerne gierki polityczno-gospodarcze kosztem społeczeństwa.
 • ci niby elblążanie to najlepiej gdyby zamilkli na długo. jaka infrastruktura i jej zaburzenia?sami są zaburzeni a i tak po wszystkim nikt nie będzie im bronił aby jeździli sobie po konkretne zakupy do trójmiasta. walczyć z rozwojem swojego miasta?to paradoks na skalę światową. niech przyjrzą się chińczykom i spróbują pomyśleć. TO NIE BOLI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lokalny patriota(2012-07-09)
 • A może chodzi właśnie o turystykę zakupową? Żeby Rosjanie jeździli do Gdańska, a nie do Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  orient(2012-07-09)
 • chętnie poznam nazwiska tych "sabotażystów". Może autor uzupełni artykuł podając więcej szczegółów.
 • Lucjan Filaszkiewicz zlozyl wniosek!!!
 • www.alted.elblag.com.pl korzystają ze strony spożywczego pod brama na Pionierskiej wygląda więc na to, że to drobnym sklepikarzom przeszkadza rozwój CH
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niki.nn(2012-07-09)
 • A Filaszkiewicz to ile ma jeszcze boksów w gildii? To są działania transparentne? Broni chłopina wszelkimi sposobami swojego kawałka! Dość tych dyrdymał, elblążanie chcą i potrzebują namiastki prawdziwej galerii handlowej a nie handlu średniowiecznego z regulacją towarów i cen.
 • To się nadaje na sprawę dla UOKiK.
 • Cała nadzieja w mądrości naszych urzędników w SKO. Moze nie trzeba będzie zgłaszać do UOKiK? pana jak mu tam Fiłaszkiewiczow mówicie?, a któż to taki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieeeeeegildziażom(2012-07-09)
 • Jakie nowe miejsca pracy? W sklepach? Miejsca pracy dają zakłady produkcyjne, a nie sklepiki. Generalnie jestem za powstaniem nowych sklepów w Elblągu. Sklepy w Gildii i Elzamie nie nadają się do niczego. Wystarczy wejść do pierwszego i chodzenie po pozostałych można sobie odpuścić. Wszyscy mają ten sam towar i za takie pieniądze, że mózg staje. Prowadzę swój sklep z odzieżą w centrum miasta, konkurencji się nie boję. Uważam, że zdrowa konkurencja jest motorem postępu. Widzę jakie marże mają sklepy w Elblągu, pewnie, że nie jest łatwo dziś w handlu, ale nie oznacza to, że miasto ma stać w miejscu. Ale nie można mówić, że kilka nowych sklepów stworzy jakieś znaczące miejsca pracy. Trochę osób znajdzie okresowo pracę przy budowie galerii, a potem kilkadziesiąt osób jako sprzedawcy za smiesznie małe pieniądze. W naszym mieście generalnie brakuje nowych zakładów, nowych inwestycji, które tworzyłyby produkty sprzedawane poza naszym biednym Elblągiem. Żeby pieniądz napływał do miasta z zewnątrz. Może galeria nie załatwi problemu, ale każda nowa inwestycja jest OK. Może więcej Rosjan będzie przyjeżdżać, a może mniej wydamy w Trójmieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakula(2012-07-09)
 • Do przedmówcy, nie doceniasz zatrudnienia w tak wielkim obiekcie tam nie licząc Carrefour ma być ok 130 sklepów więc kilkudziesięciu sprzedawców to trochę za mało; ) Ma tam być tez kino wielosalowe, co najmniej kilka lokali gastronomicznych, fitnes klub itp. 48 tys. m kw powierzchni ile ludzi trzeba do sprzatania, ilu ochroniarzy, dodaj marketing, produkcje ulotek, gazetek, roznosicieli ulotek itd itp! To jest robota dla kilkuset lub tysiąca ludzi!; ) W krajach rozwinietych 70% ludzi pracuje w handlu i usługach!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2012-07-09)
 • A ten co krytykuje ogrody to zapomniał jak handlował gaciami na rynku a teraz jest wielkim biznesmenem i boi się nowego Cerrfa najlepiej żeby w naszym miescie budować stodoły bo i tak robimy się w wioską
Reklama