UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Forum Rozwoju Elbląga

W minionym tygodniu (17 grudnia) odbyło się spotkanie grupy elblążan inicjujące powstanie Forum Rozwoju Elbląga. – FRE jest spontaniczną inicjatywą obywateli miasta Elbląga o charakterze apolitycznym, która, mamy nadzieję, w najbliższym czasie po rejestracji przekształci się w stowarzyszenie – piszą inicjatorzy.

Oto jak inicjatorzy określają cele swojej działalności:
       „FRE tworzą elblążanie, którzy chcą mieć realny wpływ na wszechstronny rozwój naszego miasta, które ma być atrakcyjnym miejscem zamieszkania, pracy i wypoczynku.
       Impulsem do powstania FRE było narastające poczucie oderwania poczynań władz miejskich Elbląga od realiów społecznych, nieliczenie się z opinia publiczną, kontrowersyjne inwestycje, brak polityki informacyjnej itp. FRE chce być ogniwem umożliwiającym komunikację władz miasta ze społeczeństwem, tak żeby władze wiedziały, czego chce społeczeństwo, żeby konsultacje społeczne nie były fikcją, a realnym wpływem społeczeństwa na decyzje władz Elbląga.
       Z drugiej strony, FRE chce pomóc władzom miejskim Elbląga w informowaniu społeczeństwa o planowanych inwestycjach oraz całokształcie prowadzonej przez nie polityki społeczno-gospodarczej w mieście. FRE chce być partnerem społecznym każdych kolejnych władz Elbląga bez wzglądu na orientację polityczną, ponieważ uważamy, że najważniejszy jest wszechstronny rozwój miasta Elbląga i dobro jego mieszkańców.
       Członkiem FRE może zostać każdy pełnoletni Elblążanin, mający pomysły na rozwój miasta i chcący się nimi podzielić z innymi. Witamy w naszym gronie zarówno specjalistów z dziedziny architektury, marketingu, ekonomii, prawa, jak i wszystkich pozostałych lokalnych patriotów, którym zależy na naszym mieście.
       W Elblągu jest wiele tematów do debat publicznych, które powinny organizować władze miejskie w ratuszu w godzinach popołudniowych w dni powszednie i w soboty. Uważamy, że najpilniejsze debaty powinny dotyczyć:
       – Kształtu, zakresu, formy i wielkości zabudowy oraz funkcji Starego Miasta i Wyspy Spichrzów.
       – Tworzeniu nowych miejsc pracy poprzez pozyskiwanie nowych inwestorów przemysłowych spoza miasta oraz stwarzanie warunków lokalnym przedsiębiorcom do zwiększania zatrudnienia w swoich firmach.
       – Infrastruktury komunikacyjnej miasta – potrzeby, plany i priorytety.
       – Rozwoju bazy sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej w mieście.
       – Polityki władz miejskich wobec planów budowy dróg wodnych i lądowych w okolicach Elbląga.”
      
       Najbliższe spotkanie Forum Rozwoju Elbląga ma się odbyć 6 stycznia 2010 r. Kontakt dla wszystkich zainteresowanych udziałem w tej inicjatywie pod tymczasowym adresem: d43@o2.pl.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A czy można poznać nazwiska inicjatorów? Kto za tym stoi? inicjatywa fajna ale tajemnicza. .. wolałabym więcej szczegółów. czy można poprosić?
 • Bardzo fajny pomysł! Kto może wstąpić i jak?
 • A tak właśnie rodzi się samorządność i chęć zmiany rzeczywistości wkuł siebie. Nie tylko partyjny wyraz uczestnictwa w życiu jest jedyną jego treścią. Niech drżą odgrzewane kotlety i wszelaka inna oportunistyczna mafia miejscowego towarzystwa wzajemnej adoracji. Idzie nowe - miejmy nadzieję, że dojdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-12-21)
 • No nareszcie :) Mam nadzieję żę prężnie będzie działać to Forum i patrzeć na ręce władzy. To co się teraz dzieje to aż woła o pomstę do nieba. pozdrawiam
 • A któż to pod nivkiem FRE przebiera nózynkami ku władzy:):):)
 • Do przedmówców, w tekście jest wyraźnie napisane FRE to organizacja apolityczna, czyli nie wystawia w swoim imieniu kandydatów do żadnych wyborów. Do FRE może należeć każdy dorosły elblążanin z pomysłami na Elbląg, o wysokiej kulturze osobistej i odpowiedzialny za swoje słowa. Przychodząc na spotkania FRE poglądy polityczne zostawiamy w domu!; ) Nie zabraniamy członkom FRE udziału w wyborach z ramienia jakichkolwiek komitetów wyborczych to ich indywidualna sprawa pod warunkiem, że nie powołują się na FRE. Inicjatorów FRE można poznać osobiście na spotkaniu 6.01.2010.Zapraszamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeden inicjator;)(2009-12-21)
 • To jest klarowna inicjatywa obywatelska. Jasno i czytelnie określono apolityczność i publicznie zadeklarowano faktyczny zakaz udziału w wyborach pod szyldem Forum Rozwoju Elbląga. To stowarzyszenie będzie miało charakter Komitetu Obywatelskiego. Proszę publicznie podać miejsce spotkania w dniu 6 stycznia 2010r. z wyrazami pomyślności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-12-21)
 • Poważna konkurencja na rynku wyborczym to bardzo dobra sprawa i dobrze wróży na przyszłość. Niepokojąca jest anonimowość powstałego forum. To nie wygląda poważnie. Wszystkie powstająca ugrupowania muszą mieć świadomość bardzo dużej nieufności społecznej do powstających ugrupowań. Nieufności wynikającej z wielu czynników. Anonimowość nie powoduje zaufania. Powodować może podejrzliwość i zapytanie : Rzeczywiście nowa fala czy trzeci żywot kurczaka? Mam się zgłosić? Do kogo - do iksińskiego czy do d43@o2.pl? Kto to jest? Ktoś poważny, poważnie myślący i mający kwalifikacje taką propozycję może potraktować tylko i wyłącznie w kategorii jaj czy żartu. Czerwony
 • Witaj Czerwony! Może właśnie po to, aby nikt nie miał żadnych oporów i grupa była jak najbardziej wymieszana i bardzo reprezentacyjna? Może to chciał osiągnąć organizator. Ja raczej tak to odbieram. Bardzo fajny pomysł. Wowka
 • Spotkanie FRE w dniu 6.01.2010 jest imprezą zamkniętą, na której mogą być tylko zainteresowani udziałem w tej szczytnej inicjatywie społecznej. Adres mailowy, pod którym można się dowiedzieć szczegółów na temat lokalizacji zebrania jest na końcu tekstu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeden inicjator(2009-12-21)
 • Nie mam nic przeciwko kolejnym inicjatywom elblążan, wręcz odwrotnie, ale nie rozumiem dlaczego ta zabawa zaczyna się - tak jak wiele innych - tajemniczo. Czyżby grupa elblążan zamierzających działać apolitycznie, pragnie być anonimowa? Brak jawności rodzi nieufność do inicjatorów FRE.
 • O jakiej tajemniczości tu gadacie. Jak dotychczas wszystko jest klarowne i jasne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-12-21)
Reklama