UWAGA!

Fotografie Tomasza Gudzowatego

Elbląg, Zdjęcie z reportażu "Klasztor Shaolin"
Zdjęcie z reportażu "Klasztor Shaolin"

Jeszcze do wtorku (14.10) w centrum kultury Światowid można oglądać wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego, laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Potronat portElu. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na tę wystawę.

Tomasz Gudzowaty urodził się w 1971 roku w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency. Jest także laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. World Press Photo 1999 (I miejsce w kategorii „Nature and Environment” za zdjęcie „First lesson of killing” – „Pierwsza lekcja zabijania”, pochodzące z reportażu opowiadającego o młodych gepardach, którym matka udziela lekcji polowania), World Press Photo 2000 (II miejsce w kategorii „Nature and Environment” za zdjęcie „Paradise Crossing” – „Rajskie przejście”, pochodzące z serii fotografii wykonanych w Afryce, opowiadającej o jednej z corocznych migracji antylop gnu). Podczas tegorocznej edycji World Press Photo otrzymał dwie nagrody (pierwsze i drugie miejsce w kategorii „Sports – Singles” za zdjęcie „Thousand-mile trip begins with the first step” – „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” i za reportaż „Shaolin Temple” – „Klasztor Shaolin” opowiadający o niezwykłych umiejętnościach mnichów z klasztoru Shaolin).
     Na elbląskiej wystawie prezentowanych będzie około 30 zdjęć, m.in. z reportażu „Klasztor Shaolin” oraz fotografie zwierząt z cyklu pt. Afryka" (także dużoformatowe o wielkości 1x2 m).
     Wystawa będzie czynna od 27 września do 14 października br. Zdjęcia będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 (grupy zorganizowane), od 17.00 do 19.00 (osoby indywidualne), w soboty i niedziele od godziny 12.00 do 18.00. Cena wejściówki - 2 zł.
     Patronat medialny nad wystawą objęła Elbląska Gazeta Internetowa “portEl”. Więcej informacji o autorze także na stronie internetowej www.photography.pl.
     
     ***
     
     Wejściówki z wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego w poprzednich konkursach wygrali: Katarzyna Szeląg, Bożena Florkowska, Krzysztof Sołtys, Izabela Jagła, Darek Lipiński, Rafał Kordus, Piotr Łepek i Ewelina Tymecka.
     
     ***
     
     Dzisiaj pojedyncze zaproszenia wygrali: Joanna Fryca i Hanna Smoleńska. Gratulujemy!
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama