UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

FRE o inwestycjach sportowych w Elblągu

Elbląg, Na czwartkowym spotkaniu FRE Marek Burkhardt, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego mówił o inwestycjach sportowych w naszym mieście
Na czwartkowym spotkaniu FRE Marek Burkhardt, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego mówił o inwestycjach sportowych w naszym mieście (fot. AD)

Elbląg w końcu doczeka się swojego "Orlika". Zostanie on zlokalizowany przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka W tym roku zostanie również ukończony remont boiska przy ulicy Skrzydlatej, a jeśli wszystko dobrze się ułoży, to w przyszłym roku zacznie się modernizacja i rozbudowa stadionu przy Agrykola. Między innymi o tym właśnie mówił Marek Burkhardt, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego, który był gościem czwartkowego (18 marca) spotkania Forum Rozwoju Elbląga.

Tym razem spotkanie FRE poświęcone było inwestycjom sportowo-rekreacyjnym w naszym mieście.
       - Celem tego spotkania nie jest dyskusja na temat tego, dlaczego jest tak, jak jest, ani co zrobiliśmy, a czego nie udało się nam dokonać. To wszyscy wiemy. Natomiast chciałbym zająć się tym, jakie są plany na dzisiaj i na najbliższe lata w zakresie infrastruktury sportowej – powiedział na wstępie naczelnik. Następnie zaś wymienił dwie inwestycje sportowe ujęte w tegorocznym budżecie.
      
       Orlik w końcu w Elblągu
       Jedną z nich jest pierwszy elbląski "Orlik", który ma być zlokalizowany przy Zespole Szkół nr 1. Jak powiedział podczas spotkania naczelnik Burkhardt, na dzień dzisiejszy miasto jest na etapie przygotowania przetargu: - Myślę natomiast, że w połowie roku uda się nam to zadanie zakończyć i odebrać gotowe boisko – stwierdził. Drugą inwestycją, której sfinalizowanie przewidziane jest na koniec tego roku, jest przebudowa i rozbudowa obiektów sportowych przy ulicy Skrzydlatej. Tam zostaną ulokowane dwa pełnowymiarowe boiska, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy etap prac dotyczy modernizacji wszystkich obiektów z wyjątkiem budynków socjalnych. Wyłoniony został już wykonawca, a koszt modernizacji to prawie 7 milionów złotych.
       - Jesteśmy przekonani, że z tego obiektu będą korzystały wszystkie kluby z naszego miasta, zaczynając od młodzików, na seniorach kończąc- wyraził przekonanie Marek Burkhardt. Obiekt ma być administrowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, i na dzień dzisiejszy – według naczelnika wydziału sportu UM - nie jest planowane podpisywanie umów o użyczenie, oddanie na wyłączność obiektu jakiemukolwiek klubowi: - Niemniej jednak, ponieważ inne elbląskie kluby piłkarskie na dzień dzisiejszy mają swoje obiekty, które mieszczą się również na obiektach MOSiR-u, tam planowane są zajęcia głównie dla dzieci i młodzieży z klubu sportowego Olimpia. Wiemy, że klubom seniorskim też potrzebne jest takie miejsce, więc tam będą one prowadziły swoje treningi – zapewnił naczelnik.
      
       Nowy stadion przy Agrykola już w 2011 roku?

       Podczas spotkania padło również stwierdzenie, że jeśli nie nastąpią niespodziewane okoliczności, to być może w przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa stadionu przy ulicy Agrykola. Naczelnik przyznał bowiem, że już od dawna miasto posiada stosowną dokumentację oraz wizualizację tego obiektu. Ma to być stadion jednofunkcyjny – tylko piłkarski, na sześć tysięcy miejsc siedzących, z jedną, zadaszoną trybuną. Jak zapewnił naczelnik, będzie to nowoczesny obiekt, spełniający wymogi UEFA. Zmodernizowane zostaną obiekty socjalne, które wraz z częścią m.in. gastronomiczną zostaną ulokowane pod trybunami. Dodatkowo przy stadionie ma być zmodernizowane niepełnowymiarowe boisko treningowe. Cała inwestycja jednak uzależniona jest od tego, czy uda się zabezpieczyć finanse na tę rozbudowę w przyszłorocznym budżecie. Naczelnik dodatkowo podczas czwartkowego spotkania zobowiązał się do podjęcia starań o udostępnienie projektu do wglądu dla mieszkańców.
      
       Pływalnie odpłynęły na dalszy plan
       Dyskusja o miejskich obiektach sportowych nie mogą obyć się bez zapytania o jedną z największych bolączek mieszkańców – brak krytych pływalni. Niestety, naczelnik wydziału sportu UM nie powiedział nic, czego by nie wiedzieli sami mieszkańcy. Na razie nie ma widoków na to, by miasto wybudowało nową pływalnię. Plan inwestycyjny do 2020 roku ogłoszony przez miasto ujmuje budowę basenu przy ulicy Moniuszki. I choć plany dotyczące tzw. Europarku przytaczane przez naczelnika wyglądają interesująco (połączenie basenu krytego z basenem odkrytym, podzielenie oraz spłycenie części basenu odkrytego tak, by powstała część rekreacyjna i "wyczynowa"), to na razie jednak to jedna z pozycji w planach, która bez finansów będzie istniała tylko na papierze.
      
       Boiska i pływalnie to tylko część poruszonych wątków podczas czwartkowego spotkania. Temat obiektów sportowych wywołał gorącą dyskusję. Dyskutantów żywo poruszył problem na przykład lodowiska czynnego tylko w okresie zimowym, brak ścianki wspinaczkowej czy też brak zadaszonego toru wrotkarskiego. Po temperaturze czwartkowych rozmów z Markiem Burkhardtem można wnioskować, że elblążanom coraz bardziej doskwiera brak przyzwoitej infrastruktury sportowej w naszym mieście. Czy to zniecierpliwienie mieszkańców dostrzegą kandydaci na prezydenta Elbląga?
      
Angelika Kosielska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a co z salą sportową przy Gimnajum nr 9?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2010-03-22)
  • Panie naczelniku kochany komu pan chcesz wcisnąć bajkę, że 6 tysięczny stadion (?!) z jedną (?!) zadaszoną trybuną spełnia wymogi UEFA. Jakie niby to wymogi są? Otóż coś takiego wymogów nie spełnia. Zadaszona trybuna na ile osób? Tysiąc? To jakie tam się pomieszczenia socjalne zmieszczą pod nią? Z jedna szatnia i biuro co? A reszta - weźmy te pięć tysięcy będzie w naszym cudownym klimacie sobie na deszczu stało. Brawo. W Hiszpanii czy Włoszech nie jesteśmy. Obudźcie się w tym UM. Spójrzcie chociaż na stadion narodowy rugby w Gdyni, a najlepiej przejedźcie się tam i zobaczcie. Dopiero pod trybuną na 3-3,5 tysiąca można zmieścić fajne zaplecze, sale konferencyjne, biura, szatnie, cały węzeł sanitarny, siłownię itd. Nie budujcie nam w Elblągu kolejnego potworka. Jak macie tak zrobić, to lepiej NIC NIE RÓBCIE! Szkoda naszych pieniędzy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    smakosz słonych paluszków(2010-03-22)
  • Znajac podejscie UM do sekcji piłkarskiej Olimpia Elblag i jej kibiców napewno nie znajda sie fundusze na modernizacje stadionu przy A8.Moim zdaniem taki obiekt w takim miejscu powinien już funkcjonowac od kilku lat. Normalnie wstyd taki stadion w takim stanie pokazywac kiibcom z Polski wstyd i żenada.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    kibic od 1965 roku(2010-03-22)
  • Ale sukces - ORLIK w końcu jest w ELblągu. Jeszcze go nie ma bio go nie zbudowali. W okolicah cEga jest po kilka ORLIKÓW - żenada czym się tu chwalić
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    NIE(2010-03-22)
  • zrobia byle jaki stadionik, na ktory nie bedzie chciala przyjechać nawet mlodziezowka. a wymogach uefa mozemy zapomniec. nie wieem nawet czy ten stadionik dostalby licencje na gre w ekstraklasie///
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    ArnoldUPR(2010-03-22)
  • Po pierwsze Burkhardt nie przyszedł na Forum Rozwoju Elbląg a do czerwonych młodych komunistów którzy zwą się socjalistami o czym świadczy roler po prawej. To co robi FRE wraz z MS to nic innego jak lansowanie zardzewiałej kadry z UM na czele z dziadkiem Słoniną. Po drugie Burkhardt nie przedstawiłnic nowego o czym nie było by już wiadomo - trawe malują na zielono na Skrzydlatej żeby było zielono i kwieciście jak jaśnie nam panujący pan przezydent lubi. Pierwszy Orlik w Elblagu u sukces !!! :))) program rządowy ale co pan prezydent nie bedzie się przecież POwcom kłaniał po kase. A basenu czy Aquaparku jak nie ma tak nie bedzie ale za to mamy najwieksze szambo odkryte w Europie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    kartka wyborcza(2010-03-22)
  • Już niedługo zamiast liści. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    precz z komuną(2010-03-23)
  • a co się dzieje z Sylwestrem Flisem tyle kasy w niego zainwestowano i sprawę tak medialnie nagłośniono! po niepowodzeniu w kwalifikacjach na zimową olimpiadę z drużyną IKS „ Atak” w hokeju na sledgach chciał uczestniczyć w konkurencjach biegowych na nartach na sledgach ale z tego co słychać wyszła wielka DU. A
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2010-03-23)
  • do kartka wyborcza: naczelnik wydziału był gościem fre a nie jak piszesz ms. to, ze stoi tam baner ms nie jest przypadkiem, gdyż jest to sala należąca do ms i tyle wspólnego ma fre z ms. poza tym nie masz pojęcia kim są ms. napewno nie są komunistam i ale z tępogłowami się nie dyskutuje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    michalski(2010-03-23)
  • precz z komuną
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Młody Socjalista(2010-03-23)
  • No i wyszlo szydlo z worka. , ,Stadion przy ulicy Skrzydlatej bedzie sluzyl wszystkim klubom w miescie". Brawo panie naczelniku, to jeszcze teraz prosze spowodowac zeby na obiektach ktore sa MOSIR-u odbywaly sie mecze i treningi druzyn mlodziezowych Olimpii bo na dzien dzisiejszy, ,boiska" przy ulicy Skrzydlatej sa wylaczone a mecze musza sie rozgrywac w Gronowie Elblaskim i w Łeczu bo ani Concordia ani Olimpia 2004 nie chce udostepnic boisk. Do treningu urzednicy wskazali dzieciom takie boiska jak na Łeczyckiej przy jednostce albo na Zawadzie przy Clinerze. Zapraszam pana panie naczeliku sportu naszego miasta na odwiedzenie i przyjrzenie sie gdzie maja byc szkoleni mlodzi pilkarze. Do pana informacji o ile sie pan, ,znizy" do czytania kometarzy. Wydaje mi sie ze wszystkie dzieci bedace mieszkancami naszego miasta sa dla pana rowne albo tak bedzie pan deklarowal publicznie ale tak nie jest, Urzednicy albo za pana zgoda albo bez zabrali mozliwosc odywania treningow dzieciom z KS. Olimpia i przekazali je klubowi Olimpia 2004,czy ja sie myle czy mi sie wydaje ale na Skrzydlatej trenowaly dzieci KS Olimpia a nie Olimpii 2004.CZERWONA KARTKA DLA WYDZIALU SPORTU.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2010-03-23)
  • jest na prawdę dużo do zrobienia w Elblągu, trzeba zakasać rękawy !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2010-03-23)
Reklama