UWAGA!

FRE zaprasza na spotkanie

W środę 6 stycznia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne Forum Rozwoju Elbląga, na którym ustalono kierunki działania tej inicjatywy społecznej w najbliższych miesiącach. Działalnością FRE kieruje tymczasowy zarząd w składzie Michał Żurawski, Krzysztof Sierżantowicz i Cezary Balbuza.

Przypomnijmy, że FRE jest spontaniczna inicjatywą elblążan o charakterze apolitycznym. FRE nie będzie wystawiać swoich kandydatów w żadnych wyborach, aczkolwiek nie zabraniamy nikomu kandydować z ramienia innych ugrupowań. Ideą jednoczącą członków i sympatyków FRE jest Elbląg i jego wielokierunkowy rozwój. FRE nie stanowi żadnej konkurencji dla funkcjonujących w mieście ugrupowań politycznych i społecznych. Fakt ten umożliwia współpracę FRE z każdymi władzami Elbląga i mamy nadzieję, że do niej wkrótce dojdzie.
       Członkiem lub sympatykiem FRE może zostać każdy dorosły elblążanin o wysokiej kulturze osobistej, mający pomysły na Elbląg, otwarty na współpracę z innymi lokalnymi patriotami i nieliczący na nic więcej jak satysfakcja z przyczynienia się do rozwoju swojego miasta.
       W najbliższych tygodniach FRE będzie koncentrować się na powiększaniu swych szeregów, na tworzeniu strony internetowej oraz na przygotowywaniu kolejnych spotkań.
       Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 stycznia o godz. 18 w biurowcu Elzam, ul. Grunwaldzka 2 B 1, w sali nr 6 (na II piętrze, wejście od parkingu). Spotkanie to będzie poświęcone odbudowie elbląskiego Starego Miasta, jego architekturze, zasięgu odbudowy oraz funkcji, jaką ma odgrywać w tkance miejskiej Elbląga. Chcielibyśmy poznać opinie elbląskiego społeczeństwa na ten temat i przedstawić władzom Elbląga, jako obywatelski punkt widzenia – z nadzieją, że zostanie uwzględniony z zadowalającym wszystkich efektem. Zapraszamy na spotkanie zarówno pasjonatów jak i fachowców, którzy mają pomysły na elbląskie Stare Miasto i chcą się nimi podzielić. Zapraszamy także do dyskusji na nasze forum internetowe: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1039497
       Czekamy na cenne uwagi i pomysły zarówno co do zakresu i tematyki działań FRE, jaki i do tematu najbliższego spotkania poświeconemu Staremu Miastu.
       Kontakt mailowy jest cały czas pod tymczasowym adresem: d43@o2.pl.
      
      
      
Cezary Balbuza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "FRE nie będzie wystawiać swoich kandydatów w żadnych wyborach, aczkolwiek nie zabraniamy nikomu kandydować z ramienia innych ugrupowań. Ideą jednoczącą członków i sympatyków FRE jest Elbląg i jego wielokierunkowy rozwój. " No panowie to jest normalnie loza masonska. Tam tez trzeba sluzyc wielkiemu budowniczemu po pierwsze, a po drugie mozna byc prezydentem, piosenkarzem, biznesmenem lub innym wplywowym ludkiem. Juz wiemy kto bedzie szefem przyszlych radnych, bez wzgledu na przynaleznosc polityczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joke ;-)(2010-01-08)
 • Stare Miasto to tylko dekoracja teatralna imitujacą starówkę. Brakuje mi tam klimatu starówek. No ale tak już jest, gdy na każdym kroku widzi się banki, kredyty, salony komórek. Podobnie na Pasażu i ul. 1 Maja. Bank przy banku i to ma być atrakcja turystyczna? Ja przynajmniej widząc bank myślę o tym żeby przyoszczędzić kasę, a nie ją wydawać- sądzę, że niektórzy turyści też tak mają.
 • Jeśli chodzi o starówkę, ale nie tylko, to moim zdaniem należałoby odbudowywać jak najwierniej wzorując się na oryginale. Postawić Balka na fontannie na pl. Słowiańskim, niech znów jakoś to wygląda. Kiedyś "za Niemca" było to naprawdę piękne miasto i choć praktycznie niemożliwe jest przywrócenie jego dawnego piękna to jednak tam gdzie można warto się o to postarać.
 • I zlikwidowac słupki!!!! Słupkom mówimy NIE!!!!
Reklama