UWAGA!

----

Fundacja wsparła kardiologów

Oddział kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wzbogacił się o aparat echokardiograficzny z opcją badania przez przełykowego. To jedyne takie urządzenie w elbląskich szpitalach, które zakupiono dzięki wsparciu fundacji "Zdrowe Serce" i nielicznych sponsorów.

- Dzięki fundacji pokonaliśmy kolejny etap doskonalący nasz oddział - mówi Zygfryd Reszka, ordynator oddziału kardiologii w szpitalu wojewódzkim. - Aparat echokardiograficzny z możliwością prowadzenia badań przez przełykowych naszych pacjentów oznacza, że obecnie dysponujemy kompletnym zapleczem do badań nie inwazyjnych. Aparat charakteryzuje się dużą rozdzielczością, jest więc dokładniejszy. Badanie przez przełykowe w niektórych schorzeniach pozwala między innymi na rozpoznanie takich chorób jak bakteryjne zapalenie osierdzia, czy tętniaka aorty. Dotychczas na takie badania woziliśmy ciężko chorych pacjentów do Gdańska. Nowe urządzenie kosztowało ok. 500 tys. złotych. Dziękuję prezesowi fundacji Antoniemu Borowskiemu i wszystkim sponsorom, którzy wsparli ten zakup służący już pacjentom oddziału. Przed nami kolejne zadania usprawniające leczenie elblążan.
     - Teraz celem ściśle z nami współpracującej fundacji "Zdrowe Serce" - zaznacza ordynator - jest zebranie środków na uruchomienie pracowni elektrofizjologicznej. Taka pracownia umożliwi wszczepianie pacjentom o wysokim ryzyku śmierci sercowej defibrylatorów. Ponadto powstaną możliwości ratowanie chorych o skrajnej niewydolności krążenia przez wprowadzenie do ich organizmów stymulatorów resynchronizujących. Elblążan zainteresowanych wsparciem tego celu proszę o przeznaczenie 1 proc. z rozliczeń podatkowych na fundację "Zdrowe Serce". Za podjęcie takich decyzji, dziękuję w imieniu naszych pacjentów - podkreśla doktor Zygfryd Reszka.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo dla fundacji!
  • skoro kasowane są wpisy i poprawiane ewidentne błędy redakcyjne to proszę o poprawienie tekstu do samego końca, a najlepiej sprawdzenie go przed publikacją. Błąd w tekście nadal pozostaje - podkreśla doktor Zygfryd Reszka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    google(2007-02-08)
  • google, nie "wymandrzaj" się - doktor to potocznie lekarz sjp.pwn.pl
  • O!! Właśnie chciałem sprawdzić czy jest jakiś odzew na komentarz, który spreparowałem i co się okazuje?! Zostałem WYKASOWANY!!!! A ja się pytam dlaczego?! Czyżbym się mylił pisząc o tytułach naukowych??!! A dla tego kto się wpisał powyżej tłumaczę!!! Owszem w mowie "potocznej" używa się określenia doktor w stosunku do lekarza! Ale!!! W tekście redagowanym jako informacja, skrót itp należy wykazać się rzetelnością dziennikarską i czytelnika informować o faktach a nie o mitach!!! Szcerze proponuję o dokładne poprawienie tekstu!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nie doktor i nie lekarz(2007-02-09)
Reklama