UWAGA!

Garmin Iron Triathlon: utrudnienia w ruchu

 Elbląg, Częśc ulic będzie zamknięta dla ruchu samochodowego
Częśc ulic będzie zamknięta dla ruchu samochodowego (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W związku z organizacją zawodów sportowych Garmin Iron Triathlon w niedzielę 18 lipca w Elblągu w godz. 8-15.30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym – informują organizatorzy imprezy.

W związku z etapem kolarskim z ruchu wyłączone będą ulice – Orla, Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Mazurska (zachodnia nitka biegnąca od strony browaru) oraz droga wojewódzka 503, aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka, Elektryczna) oraz Rubna i Jagodna w godzinach 8-14 nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępę Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

W związku z etapem biegowym utrudnienia wystąpią w rejonie Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka). Na ul. Jaśminowej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do kibicowania zawodnikom startującym w Garmin Iron Triathlon Elbląg – apelują organizatorzy.
      
       Szczegółowa mapka zawodów znajduje się tutaj

Labosport Polska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świetnie! W końcu coś się dzieje :)
 • Zamykanie możliwości wyjazdu ulicą Mazurską jest ograniczeniem praw obywatelskich które mogą być wprowadzone tylko i wyłącznie w stanie klęski żywiołowej lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonego na terenie całego kraju. Zakazanie możliwości poruszania się całkowitego drogą jest naruszeniem praw do wolności i swobody przemieszczania się. Organizator ma obowiązek tak rozwiązać ten problem aby mieszkańcy i użytkownicy tej ulicy mieli możliwość przemieszczania się w dowolny sposób. Dodam jeszcze że w obowiązku organizatora jest zapewnienie alternatywnych możliwości korzystania z ul. Mazurskiej, a gdy takiej możliwości nie ma, zaprzestanie całkowitego zamknięcia ruchu. Prawnie jest to niedopuszczalne aby taka sytuacja miała miejsce.
 • Zamykanie możliwości wyjazdu ulicą Mazurską oraz Radomską jest ograniczeniem praw obywatelskich które mogą być wprowadzone tylko i wyłącznie w stanie klęski żywiołowej lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonego na terenie całego kraju. Zakazanie możliwości poruszania się całkowitego drogą jest naruszeniem praw do wolności i swobody przemieszczania się. Organizator ma obowiązek tak rozwiązać ten problem aby mieszkańcy i użytkownicy tej ulicy mieli możliwość przemieszczania się w dowolny sposób. Dodam jeszcze że w obowiązku organizatora jest zapewnienie alternatywnych możliwości korzystania z ul. Mazurskiej i Radomskiej, a gdy takiej możliwości nie ma, zaprzestanie całkowitego zamknięcia ruchu. Prawnie jest to niedopuszczalne aby taka sytuacja miała miejsce.
 • I co z tego?
 • Pozwij organizatora do sądu, powołując się oczywiście na konstytucję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  10
  gdrfnbzdn(2021-07-14)
 • zamknięcie ulicy i zakaz poruszania się samochodem nie jest żadnym odbieraniem praw obywatelskich. Znając zycie już dawno przyjąłeś środek od rządu
 • wku. .. .. ta szopka coraz bardziej !!!!! to to za pomysły z utrudnienie wyjazdu z miasta
 • @paweł879 - @paweł879 ogranicza prawa takie zamykanie ulic niech biegają po parkach, Bażantarnia itp denna jest ta impreza jak co roku
 • @??? - A w następnym wpisie będzie marudzenie "nic się w tym Elblągu nie dzieje " Hashtagi: #Pawel
 • Czytaj ze zrozumieniem, zamknieta bedzie tylko jedna nitka mazurskiej.
 • Nic się w Elblągu nie dzieje
 • @HvK - Za to cała 503.Do Rubna
Reklama