UWAGA!

Gdy po szynach auto mknie

 
Elbląg, Tramwaj z ul. Pocztowej może skręcić w 1 Maja. Samochód już nie, ale tak się zdarza
Tramwaj z ul. Pocztowej może skręcić w 1 Maja. Samochód już nie, ale tak się zdarza (fot. Witold Sadowski)

Gdy tramwaj mknie po torowisku, nikogo to nie dziwi. Dziwi natomiast widok samochodu, który porusza się, jak tramwaj. Taką sytuację kilka razy w tygodniu można zaobserwować na ulicy 1 Maja, gdy auta (najczęściej na obcych rejestracjach) skręcają z ul. Pocztowej, mijają przystanek "2", "4", "5" i dalej poruszają się ich trasą. Może zrobić się niebezpiecznie, gdy na torowisku dojdzie do bliskiego spotkania z tramwajem. A możliwości szybkiej ucieczki nie ma, bo przy torowisku ustawione są barierki ochronne.

W niemałe zdziwienie wprawia widok samochodu poruszającego się torowiskiem od strony Placu Słowiańskiego, ulicą 1 Maja w kierunku ul. Hetmańskiej. Sytuacja może zrobić się niebezpieczna, gdy na odcinku początkowym dojdzie do bliskiego spotkania z pojazdem szynowym. Przy torowisku, od Pl. Słowiańskiego do skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. Krótką, ustawione są bowiem barierki ochronne. Możliwości ucieczki zatem nie ma. Poza wszystkim, taki wjazd - przynajmniej w Elblągu, a na pewno w tym miejscu, jest zabroniony.
       - Patrole ruchu drogowego będą zwracały baczną uwagę na takie zachowania kierowców - zapewnia asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. -  Oznakowanie wydaje się być prawidłowe, ale ulica Pocztowa jest w przebudowie, ruch odbywa się jednym pasem ulicy - dwukierunkowo więc może kierowcy, szczególnie zamiejscowi, nie są pewni tego, jak mogą jechać.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to niezły bubel powstal za niemale pieniadze po 3 latach prac. bravo! kto to projektowal? jakby projekt byl przemyslany a skrzyzowania odpowiednio oznakowane to by takich sytuacji nie bylo. a teraz barany ustawia sie tam w radiowozie i beda wlepiac mandaty. jakie to POlskie, jeden zle zaprojektowal a państwo bedzie zarabiac na mandatach i ofiarach tego projektu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  15
  turban(2014-04-15)
 • Dawniej były wjazdy, tzw. prawoskręty w ul. 1g Maja, komu przeszkadzała ich likwidacja? Przypuszczam, że łamią nieświadomie przepisy dawni Elblązanie lub ludzie kiedyś będący ostatnio w Elblagu w latach 90tych XX wieku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  StarszyObstrukcjonista(2014-04-15)
 • Nie jeździ się na pamięć!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  lokomotyw(2014-04-15)
 • Problem sam się rozwiąże, jak zostanie oddana druga jezdnia i ruch będzie w pełni prawostronny. Wtedy nie da się zakosem wjechać w 1 Maja. Chyba, że przez Plac Słowiański na azymut :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  mułłaomar(2014-04-15)
 • Nie ma zakazu więc jest pozwolenie.
 • niezły burdel jest na skrzyżowaniu ul, fabrycznej i tysiąclecia, jadący od ul. grunwaldzkiej, szczególnie w porze szczytu, wieżdżają na skrzyżowanie na zielonym i tam zostają, bo robi się korek, gdyż na skrzyżowaniu z hetmańską jest czerwone światło, nie wiedzą debile że nie wolno wjechać na skrzyżowanie gdy nie można go opuścić, za co grozi mandat 200-300 zł i pkt. karne, ale to jeszcze frajer bo popełniają następne wykroczenie i jadą dalej mając czerwone światło, nie dając wjechać pojazdom skręcającym w lewo z ulicy fabrycznej, którzy jadą na zielonym świetle, to wszystko dzieje się pod okiem policji, wszak do komendy nie daleko, a więc pamiętajcie niedzielni kierowcy nie ważne że masz zielone światło, nie jedziesz do puki nie będziesz miał możliwości przejechać skrzyżowanie i zatrzymać się poza nim
 • Ale bajzel. Tyle robili tyle kopali. ..
 • to jest właśnie ten spryt prostego ludu obtłukującego herby z pałacu Zamoyskich i szabrującego poniemieckie miasta.
 • Chodzę tam po kilka razy dziennie i jeszcze nie widziałam takiej sytuacji. Chyba nie jest to nagminne?
Reklama