UWAGA!

Gdy toalety brak...

 
Elbląg, Jeden z szaletów miejskich znajduje się przy ul. Rycerskiej
Jeden z szaletów miejskich znajduje się przy ul. Rycerskiej (fot. Anna Dembińska)

Na spotkaniach z prezydentem mieszkańcy pytają o drogi, chodniki czy oświetlenie. Mówią o tym, co w mieście powstaje albo że nowa sygnalizacja nie działa tak, jak powinna. Pojawiają się również tematy, o których ktoś mógłby powiedzieć, że są nieistotne, ale tylko do momentu, gdy sam nie znajdzie się w takiej sytuacji.

Chodzi tu o nic innego jak toalety publiczne. Na to, że jest ich zbyt mało poskarżył się na spotkaniu z prezydentem w ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców, któremu potrzeba fizjologiczna skutecznie zepsuła spacer i musiał załatwić ją w miejscu publicznym, w okolicach ul. Bema. Mógł zostać za to ukarany, zgodnie z kodeksem wykroczeń i z art. 140 karą grzywny do 1,5 tys. zł albo nagany.
       Skoro toalet nie ma to gdzie są? Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego dwie toalety funkcjonują i to od lat – jedna przy Alei Odrodzenia 10, druga na ul. Rycerskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Giermków. Pięć lat temu uruchomiono szalety na ul. Wodnej, a dwa lata temu na dworcu PKP. Kolejna znajduje się na placu Konstytucji, na parkingu przed sądem. Dodatkowo w okresie wiosenno- letnim ustawiane są przenośne toalety, m.in. w Parku Planty, Kajki i Modrzewie, na starówce, w Bażantarni, czy na zieleńcu przy ul. Mickiewicza – łącznie jest ich 16. Ponadto wiele z nich znajduje się w miejscach tzw. użyteczności publicznej – centrach handlowych, szpitalach czy na stacjach benzynowych.
       Jak wyjaśnia ratusz "miejsca ustawienia kabin WC oraz ich liczba corocznie jest weryfikowana i dostosowywana do potrzeb".
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama