UWAGA!

Gdy wybiła godzina "W"...

Elbląg, Gdy wybiła godzina "W"...
(fot. PS)

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17 w Warszawie wybuchło powstanie zorganizowane przez oddziały Armii Krajowej przeciwko niemieckiemu okupantowi. Obchody 65. rocznicy tego bohaterskiego zrywu odbyły się przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Gen. Grota Roweckiego w Elblągu. Zobacz fotoreportaż Pawła Serockiego.

W sobotę punktualnie o godzinie "W", czyli 17 zawyły syreny alarmowe. Zebrani w zadumie wspominali tych, którzy polegli w walce w okupowanej Warszawie. Delegacje środowisk kombatanckich, a także m.in. parlamentarzyści, żołnierze, policjanci, strażacy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych oraz młodzież złożyli wieńce i kwiaty przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.
       W Elblągu mieszkają cztery osoby, które brały udział w Powstaniu Warszawskim. Jest wśród nich ks. infułat Mieczysław Józefczyk.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • .. .pozostale 3 osoby to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  powstaniec(2009-08-02)
 • widziałem jak szacowne kobiety w mocno zaawansowanym wieku, bez wątpienia pamiętające czasy Powstania pytały co się stało, gdy zawyły syreny? W dniu 1 maja i 22 lipca stoją co roku zapewne na baczność przez cały dzień, ach. .. ". .. Trzeba tak mało, aby móc ukazać dużo. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  godzina W(2009-08-03)
 • Syrena to chyba jedna w centrum zawyła. Beznadzieja. No chyba że już się tak porobiło, że inne syreny zardzewiały ze starości i spadły z dachów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał K.(2009-08-03)
Reklama