UWAGA!

Gdzie są nasze mieszkania i pieniądze?

Czy Towarzystwo Budowlane Śródmieście z Elbląga oszukało swoich przyszłych lokatorów? Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Ze sprawą związany jest Janusz Nowak z SLD, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który właśnie otrzymał rekomendację swojej partii na stanowisko przewodniczącego, o czym informowaliśmy wczoraj.
     Doniesienie do prokuratury złożyło siedem rodzin, które miały zamieszkać w nowo budowanym bloku przy ul. Oboźnej w Elblągu. Mieszkania miały być gotowe w listopadzie 2002 roku. Klienci pieniądze wpłacili, ale mieszkań nie wybudowano. Swoje straty oszacowali na 800 tysięcy zł. Zarzucili oszustwo zarządowi Towarzystwa i jego udziałowcom. Właśnie wśród tych ostatnich był Janusz Nowak, założyciel Towarzystwa i na dziś były członek rady nadzorczej.
     Janusz Nowak twierdzi, że ze sprawą nie ma nic wspólnego:
     - Zrezygnowałem z uczestnictwa w radzie nadzorczej w grudniu 2001 roku i wtedy sprzedałem swoje mniejszościowe udziały. Nie można było bowiem łączyć funkcji prezesa w jednej spółce i członka rady nadzorczej w drugiej, jeśli te spółki kooperują - powiedział.
     Firma Elbrol, której Janusz Nowak był prezesem, budowała nowy blok dla Towarzystwa do czasu, kiedy Towarzystwo przestało jej płacić.
     - Popadliśmy w długi, które wyniosły 2 mln 200 tysięcy zł, wtedy też z Towarzystwem zerwałem zupełnie współpracę - dodał prezes Elbrolu, szef elbląskiego SLD.
     Firmy jednak próbowały pójść na ugodę. W zamian za długi Towarzystwo oddało Elbrolowi kilka mieszkań. Te jednak były warte tylko 1 milion zł. Pozostałych pieniędzy, ponad miliona złotych długu, Elbrol nigdy nie odzyskał. Ta firma zresztą już nie istnieje.
     Trwa prokuratorskie śledztwo, które ma wyjaśnić, gdzie podziały się pieniądze pobrane od niedoszłych mieszkańców domu przy ul. Oboźnej. Tymczasem w sądzie toczy się sprawa o ogłoszenie upadłości Towarzystwa Budowlanego Śródmieście. Wniosek złożyła do sądu sama firma. Ma 77 wierzycieli i dług wobec nich w wysokości ponad 2,5 miliona zł.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak było i jest naprawdę to sam Pan wie najlepiej Panie N. Pan ma na Oboźnej 2 m - nia. No i jeszcze wie to Pański kolega D. On ma 3 m -nia. Nieźle się urządziliście. A ludzi oszukaliście na grube tysiące. TB"Ś".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klient(2004-02-13)
 • Pan N.? Typowy produkt socrealizmu. Sam zapowiadał się na przyzwoitego przedsiębiorcę. To polityka Go zrujnowała, no i jeszcze starał się ustawić swą głupawą i leniwą żonę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze miejscowy(2004-02-13)
 • Jeśli mieszkania wziął Elbrol za długi, to dlaczego są na Nowaka. Nowak to nie firma tylko jakiś tam pracownik, osoba fizyczna.
 • A może to Nowak musi odejść,a nie Balcerowicz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dobra Rada(2004-02-14)
 • I sami Państwo widzą,że ci ludzie na zawsze powinni zniknąc z zycia politycznego naszego miasta bo kieruje nimi tylko chęć wzbogacenia się! Uwazajmy kogo wybieramy !!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2004-02-15)
 • Przyjda inni, beda tacy sami. Czy prawica, czy lewica, prawie wszyscy mysla tylko o kasiorze. Smutne to i porabane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin(2004-02-15)
 • I ostatnia nadzieja dla młodych prysła !!!! A czerwoni się śmieją. Pamiętam jak Kwaśniewski obiecywał wszystkim młodym mieszkania. Ha Ha !!!
 • Jak widzę, nienawiść zaślepia i moi poprzednicy p*ą głupoty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz(2004-02-16)
 • Janusz kim Ty jesteś - chyba jednym z nich i nie mów że ludzie pieprzą głupoty. Co prawda Ci w oczy kole?
 • jeszcze miejscowy - pani N. jest dyrektorem Parku Krajobrazowego Wzniesienie Elbląskie - jest w tej dziedzinie fachowcem, przynajmniej tak mówiono w chwili jej powoływania na to stanowisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2004-02-16)
 • Sęk w tym Romanie, że jak na razie nie wiadomo jaka jest prawda. O tym zadecyduje sąd a nie notatka w gazecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz(2004-02-16)
 • Nie wiem Januszu czy byś ich upiękrzał tracac krwawicę swojego życia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2004-02-16)
Reklama