UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Generał Řehka z wizytą w Czechach

 
Elbląg, Generał Řehka z wizytą w Czechach
Reklama

Zastępca Dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód gen. bryg. Karel Řehka wziął udział w podróży historyczno-geograficznej w Czechach.

Od samego początku swego istnienia Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) ma bardzo ścisłe relacje z 7. Brygadą Zmechanizowaną (Republika Czeska). Brygada znajdowała się w strukturach ćwiczebnych dywizji podczas ćwiczeń takich jak Saber Strike 2018 i Anakonda 2018. Jej żołnierze brali również udział w przygotowaniach poprzedzających ćwiczenia. Podczas Anakondy 2018 dowództwo dywizji zakończyło certyfikację i osiągnęło Pełną Gotowość – w ten sukces znaczący wkład wnieśli żołnierze czeskiej brygady. Dowódca dywizji oraz dowódca brygady spotykali się również wielokrotnie podczas wizyt roboczych. Ostatnim wydarzeniem zorganizowanym przez żołnierzy 7. Brygady z udziałem przedstawicieli DWDP-W, była podróż historyczno – geograficzna.

Podróż historyczno-geograficzna, która odbyła się w Czechach w dniach  4 – 8 listopada, była formą pogłębiania wzajemnej współpracy pomiędzy 7. Brygadą Zmechanizowaną i jej partnerami, w tym DWDP-W. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze z czeskiej brygady, Gwardii Narodowej z Teksasu i Nebraski oraz Ambasady USA w Pradze. Dowództwo Wielonarodowej Dywizji reprezentowali zastępca dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód gen. bryg. Karel Řehka oraz jeden z oficerów dowództwa.

Podczas podróży jej uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę na temat przyczyn wybuchu oraz przebiegu drugiej wojny światowej na terytorium Czechosłowacji. Zapoznali się również z wydarzeniami związanymi z Porozumieniem Monachijskim z 1938 roku, poddali także analizie operację pk. Anthropoid (dwóch czechosłowackich żołnierzy miało za zadanie zabić nazistowskiego gubernatora Protektoratu Czech i Moraw, Reinharda Heydricha). Wykłady teoretyczne i dyskusje były przeplatane zwiedzaniem historycznych miejsc związanych z drugą wojną światową.

mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy DWDP-W, 7. Brygada Zmechanizowana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Litości kogo to obchodzi. W Elblągu pieniędzy nie ma na nic tym bardziej na utrzymanie Panów w mundurach którzy w wieku 40 lat przechodzą na emeryturę a my i nasze dzieci będą musiały na to wszystko zarobić. W szkole stawka żywieniowa wynosi 2,50 zł, zupy bez ziemniaków bo nie ma pieniądzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 5
  Elblążanka 2019(2019-11-13)
 • Hmmm. Zasadniczo jeśli kogoś to nie obchodzi to nie musi tego czytać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2019-11-13)
 • Dostajesz 500plus to ziemniaczki gotuj w domu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  koko(2019-11-13)
 • "Panów w mundurach" utrzymywać będzie i Elbląg i Warszawa i Kozia Wólka ponieważ armia utrzymywana jest z budżetu państwa czy ci się to podoba czy nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  MON(2019-11-13)
 • Na wypadek inwazji Rosjan proponuje inwestycję w duże rzucające się w oczy z daleka białe flagi. To byłby najmądrzejsy dla nas zakup. Rosjanie by tu wkroczyli jak Niemcy w 1939r. Z pamiętnika jednego z żołnierzy Wehrmachu robiących najazd na Pilskę: "Nikt do nas nie strzela, nie ma obrony przeciwnika, kto może to się poddaje. To wszysztko mi przypomina manewry na poligonie, a nie rzeczywisty bój".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  StefanK(2019-11-13)
 • A na 500 + kto zarobi?Najpierw o to zapytaj potem o innych pytaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  Aso(2019-11-13)
Reklama