UWAGA!

Generał Farina w Elblągu

 Elbląg, Generał Farina w Elblągu
Fot. mjr Krzysztof Olkowski

W poniedziałek 22 stycznia, w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (ang. – Multinational Division North East – MND-NE) w Elblągu przebywał, wraz z grupą oficerów, dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych (ang. Allied Joint Force Command Brunssum) gen. Salvatore Farina. 

Przybyłych oficerów przywitał dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki. W czasie wizyty Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych reprezentował Inspektor Wojsk Lądowych gen. bryg. Wojciech Grabowski.
       Witając się z żołnierzami generał Farina podziękował obecnym za ich determinację, profesjonalizm i ciężką pracę podczas tworzenia dowództwa dywizji. Zaznaczył również rolę MND-NE, w koordynacji działalności grup bojowych wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO w krajach bałtyckich i w Polsce. A wszystko to, jak podkreślił generał Farina, w duchu obronnej postawy Sojuszu. W trakcie wizyty zapoznał się również z zadaniami zrealizowanymi przez dowództwo od momentu osiągnięcia Wstępnej Gotowości oraz ze stopniem zaawansowania przygotowań do osiągnięcia Pełnej Gotowości, które ma nastąpić pod koniec tego roku. Wizytę zakończyło wspólne zdjęcie.
      
mjr Dariusz Guzenda, Wielonarodowa Dywizja Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama