UWAGA!

Geodezja na usługach obywateli

Dziś do Elbląga przyjechało 300 geodetów, kartografów i samorządowców z całego kraju, a także z Niemiec, Rosji, Norwegii i Czech. W Elblągu rozpoczęła się dwudniowa konferencja Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Seminarium patronuje Główny Geodeta Kraju. Jerzy Albin podkreśla, że obecność Polski w Unii Europejskiej otwiera wiele nowych możliwości, głównie w zakresie pozyskiwania pieniędzy na projekty geodezyjne i kartograficzne.
     - Takich możliwości jest rzeczywiście więcej niż dotychczas - mówi główny geodeta kraju Jerzy Albin. - W pierwszej kolejności można uzyskać pieniądze na porządkowanie stanu prawnego i własnościowego budynków, nieruchomości czy lokali, po drugie, na tworzenie systemu sprawnego zarządzania państwem, w tym też zarządzania miastem czy gminą i wreszcie na tworzenie rozwiązań takich jak elbląskie, że przy pomocy systemu geodezyjnego tworzy się sprawny system zarządzania miastem, ale też i tworzy się sprawną obsługę z punktu widzenia obywateli.
     Elbląg znany jest w kraju z nowatorskich rozwiązań w tworzeniu miejskiego systemu informacji przestrzennej, który zawiera wszelkie dane dotyczące np. sieci wodociągowych, gazowych czy nieruchomości. W najbliższym czasie, jak zapewnia Florian Romanowski, dyrektor okręgowego przedsiębiorstwa geodezyjno-kartograficznego, system będzie przygotowany do internetowej obsługi interesantów.
     - Chcemy udostępnić obywatelom możliwość korzystania z tego sytemu - mówi Romanowski. - Jeśli ktoś będzie posiadaczem podpisu elektronicznego, to już w połowie roku urząd miejski będzie mógł przyjąć tak podpisane dokumenty. Poza tym każdy elblążanin posiadający internet będzie mógł dowiedzieć się, czym się zajmuje poszczególny wydział urzędu, jakie sprawy załatwia i wreszcie będzie mógł pobrać, wypełnić i złożyć odpowiedni dokument bez wychodzenia z domu, w kapciach, w sobotę wieczorem, kiedy ma czas - dodaje Florian Romanowski.
     Konferencja geodetów odbywa się w Elblągu już po raz ósmy.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama