UWAGA!

Gimnazjum nr 9

Gimnazjum nr 9 w Elblągu w roku szkolnym 2002/2003 uzyskało certyfikat ”Szkoła z klasą” w ramach akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dewizą naszego gimnazjum jest: wysoki poziom nauczania, wysoko wykwalifikowana kadra dbająca o wszechstronny, zindywidualizowany rozwój ucznia, dialog z uczniem, budzenie szacunku do ojczyzny, społeczeństwa, tradycji, kultury, nauki i sztuki, dbanie o rozwój moralny i duchowy, kreowanie postaw prospołecznych,utwierdzanie ucznia w poczuciu własnej wartości i niepowtarzalności.
     Do gimnazjum uczęszcza młodzież z rejonu oraz spoza, która przyjmowana jest zgodnie z regulaminem rekrutacji (m.in. minimalna średnia ocen - 4,5, zachowanie - wzorowe, szczególne osiągnięcia). Na etapie klasy I realizowany jest program filmowo-teatralny, w ramach którego prowadzona jest edukacja teatralna, filmowa, warsztaty w Teatrze Dramatycznym i Centrum Kultury Międzynarodowej ”Światowid” oraz nauczanie w blokach sztuka-język polski- historia.
     Obecnie w siedemnastu oddziałach 22-32 osobowych naszej szkoły uczy się 478 uczniów. Obowiązkowo nauczane języki obce to język angielski lub niemiecki. Zajęcia lekcyjne odbywają się na jedną zmianę, po których młodzież może rozwijać własne zamiłowania na bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych jak: koła przedmiotowe: historyczne, matematyczne, biologiczne, geograficzne, informatyczne; koła zainteresowań: recytatorskie, teatralno-filmowe, redakcyjne, europejskie, ekologiczne, turystyczne, komunikacyjne, plastyczne, zespół wokalny; sportowe w ramach Szkolnego Koła Sportowego: piłka koszykowa, piłka siatkowa, lekkoatletyka, tenis stołowy, unihockej.
     Uczniowie naszego gimnazjum osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych: I miejsce w dwuboju nowoczesnym w Kaliningradzie, Mistrzostwo Polski Juniorów w Bowlingu, drużynowy Puchar Europy Juniorów i udział w drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, V miejsce w międzynarodowym Turnieju VII Memoriału Eugeniusza Pietrasika (drużynowo), I miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim konkursie poetyckim „Kolory mojego dzieciństwa”, VII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej, Mistrzostwo Polski Kadetów w Boksie, VIII miejsce w Pucharze Polski w trójboju nowoczesnym, VII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, w roku szk. 2002/2003 — 5 laureatów olimpiad przedmiotowych, 2 finalistów szczebla wojewódzkiego, II miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, II miejsce w konkursie humanistycznym „Omnibus”, XIII miejsce w wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoctor”, II miejsce w Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w konkurencji pistolet pneumatyczny, V miejsce indywidualne w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów w Tenisie Stołowym.
     Poza tym nasi uczniowie osiągają wymierne sukcesy w różnorodnych konkursach i zawodach szczebla rejonowego oraz miejskiego.
     Absolwenci Gimnazjum nr 9 nie mają problemów z dostaniem się do najlepszych liceów w naszym mieście, a średni ich wynik z egzaminu gimnazjalnego jest wyższy od średniego wyniku w województwie. Aktualnie uczniowie i nauczyciele pracują nad wejściem do programu Socrates-Comenius, w ramach którego nawiążemy współpracę ze szkołami europejskimi.
     Szkoła wyposażona jest w: bibliotekę szkolną, świetlicę wyposażoną w sprzęt audiowizualny, stołówkę serwującą obiady, sklepik szkolny, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, monitoring firmy ochroniarskiej ”Comandor”.
     
     Dane teleadresowe: Zespół Szkół nr 2 w Elblągu, Gimnazjum nr 9, Ul. Browarna 1, telefon: (55) 237-11-70, tel./fax: (55) 232-56-70, e-mail: gim9elb@wp.pl, www.gimnazjum9.elblag.pl
     
     * Komentarze do tego tekstu są zablokowane
     
     
***

     
     Zobacz także: "Nasza szkoła"
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama