UWAGA!

Głodził krowy i świnie, a później wyjechał

W gospodarstwie w jednej z podbraniewskich wsi policjant znalazł 11 martwych prosiąt i świń. Pozostałe wychudzone zwierzęta, pod nieobecność gospodarza, uciekły. Teraz odpowie on za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Jak ustalił dzielnicowy, właściciel gospodarstwa 35 – letni Stefan D., obywatel Niemiec, kilka dni temu wyjechał za granicę pozostawiając gospodarstwo rolne i zwierzęta pod opieką pracownika – 28 – letniego mieszkańca gm. Młynary. Jednakże mający pilnować inwentarza mężczyzna po zorientowaniu się, w jakim stanie znajdują się zwierzęta, zrezygnował z pracy.
     Zwierzęta były wychudzone i zaniedbane. W chlewni oraz na terenie gospodarstwa policjant znalazł 11 sztuk martwych prosiąt i świń. Ponadto po rozpytaniu mieszkańców miejscowości funkcjonariusz ustalił, że z niezamkniętych pomieszczeń gospodarskich uciekły pozostałe zwierzęta – konie, krowy i owce, które teraz chodzą po całej okolicy.
     Po policyjnej interwencji nakarmiono nagonione zwierzęta. Gospodarstwo i zwierzęta policjanci przekazali pod opiekę wójtowi gminy Braniewo. W powyższej sprawie zostanie wszczęte postępowanie w związku z naruszeniem przez właściciela przepisów ustawy o ochronie zwierząt.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama