UWAGA!

Głosowanie przez pełnomocnika

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Dzięki temu osoby niepełnosprawne i mające ponad 75 lat będą mogły głosować za pośrednictwem pełnomocnika.

Dotychczas, według szacunków Państwowej Komisji Wyborczej, aż 2 mln osób nie miało możliwości korzystania ze swoich konstytucyjnych praw do udziału w głosowaniu. Z dobrodziejstw ustawy obywatele będą mogli skorzystać już podczas przyszłorocznych wyborów prezydenckich i samorządowych.
       O wprowadzenie zmian w ordynacji zabiegała koalicja organizacji pozarządowych, która prowadzi działania na rzecz wzrostu frekwencji wyborczej w Polsce. Koalicja przeprowadziła dotychczas dwie kampanie zachęcające Polaków do udziału w wyborach: „Zmień kraj. Idź na wybory” w 2007 oraz „Pępek Europy” w 2009 roku.
       Inicjatorami powstania koalicji są m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja Projekt: Polska, Instytut Spraw Publicznych, PKPP Lewiatan, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Stowarzyszenie Szkoła Liderów.
      
      
      
Marek Solon-Lipiński, Fundacja im. Stefana Batorego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama