UWAGA!

Góra Chrobrego - ograniczenia w parkowaniu

 Elbląg, Góra Chrobrego - ograniczenia w parkowaniu

Jeśli wybieramy się w okolice Góry Chrobrego i chcemy tam zaparkować auto to pamiętajmy o tym, że mogą pojawić się trudności ze znalezieniem bezpłatnego miejsca parkingowego. Warto pamiętać, że pozostawienie auta na chodniku w taki sposób, że utrudnia ono ruch pieszym może skutkować otrzymaniem mandatu w wysokości 100 złotych.

A słowa „może skutkować” są bardzo prawdopodobne, ponieważ tylko w czasie minionego weekendu policjanci byli wzywani w okolice Góry Chrobrego kilka razy właśnie do parkujących tam nieprawidłowo aut oraz związanych z tym utrudnień.
       - Policjanci z ruchu drogowego sporządzili blisko 40 wniosków o ukaranie niefrasobliwych kierujących pozostawiających auta w taki sposób, że utrudniały one pieszym poruszanie się chodnikiem – mówi kom. Wojciech Skrobotun z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – My przypominamy też o bezpłatnych parkingach w Bażantarni, przy ul. Agrykola czy też zatokach parkingowych przy ul. Chrobrego.
       W miejscach tych można pozostawić auto w sposób nieutrudniający ruchu pieszym. W związku z dużym natężeniem ruchu na ul. Chrobrego kierowane są tam dodatkowe patrole policji.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego jest zezwolenie na parkowanie aut na chodnikach. Niszcza chodniki, piesi mają utrudnione chodzenie. A moze na te góre niech wjadą i zjeżdżają autami.
 • Pieszo dla zdrowia a nie cztery litery w samochód i na spacer się wybrał.
 • No i przez 2 tygodnie żniwa. A my się dziwimy, że policja na Górze Chrobrego, już wiadomo, w jakim celu;) A tak miało być edukacyjnie, a jest mandacyjnie;)
 • Już odpowiadam -ponieważ musiałaby zostać zmieniona ustawa o ruchu drogowym. Ogólnie rzecz ujmując nie ma zakazu parkowania na chodnikach lub tzw. "terenach zielonych". Oczywiście jest na to sposób, ale żadnemu policjantowi nie chce się chodzić po sądach i udowadniać, że nie jest jeleniem.
 • od kiedy blaszana padaka jest ważniejsza od pieszego, każdy chce parkować jak najbliżej żeby wszyscy widzieli czym jeździ, jak by mogli na górce by parkowali, pisać wszystkim równo. .
 • właśnie ul. Górnośląska stoją i niszczą chodnik i trawnik, to samo na ul. Traugutta, i nikt z tym nic nie zrobi, policja udaje że nie widzi!
 • Deweloper buduje osiedle na powiedzmy 500 mieszkań, to dlaczego miejsc parkingowych tworzy się powiedzmy 300.Za PRLu kiedy w powiedzmy co 10-m mieszkaniu posiadano auto, obecnie w jednej rodzinie posiada się nawet po 2 samochody.
 • No raczej ciężko iść w butach narciarskich i z nartami od ulicy Agrykola czy od połowy ulicy Chrobrego.
 • Samochody utrudniały pieszym poruszanie się ??? Przecież większość z nich zaparkowana była na części dla rowerzystów współdzielonej tylko z pieszymi do wysokości parku linowego, więc nie mogła stać na całym chodniku !!! Dalej jest już tylko ŚCIEŻKA ROWEROWA, więc utrudniać można było tylko rowerzystom, których przy minusowej temperaturze raczej brak !!!!
 • W pełni popieram karanie za takie parkowanie - ostatnio pługi nie mogły przejechać bo samochody mijające te zaparkowane musiały wjeżdżać na drugi pas ruchu.
 • Problem rozwiązała pogoda. Mrozu juz nie będzie, zima sobie poszła, więc temat można zamykać.
 • Pamiętam jeszcze takie czasy kiedy się zjeżdżało;-)
Reklama