UWAGA!

Gorący czwartek w Pasłęku

W czwartek 29 czerwca w szpitalu powiatowym w Pasłęku odbędą się negocjacje w sprawie podwyżek wynagrodzeń. W ubiegłym tygodniu załoga weszła w spór zbiorowy z dyrekcją placówki.

W piśmie, które dziś dotarło do związkowców, dyrektor oświadczył, że nie ma pieniędzy na podwyżki. Byłyby one możliwe, gdyby fundusz zdrowia lub rząd przekazali dodatkowe środki. Wyznaczono jednak termin negocjacji. Odbędą się one w czwartek.
     Także do czwartku elbląska delegatura Okręgowej Izby Lekarskiej zbiera wypowiedzenia umów na wypisywanie zwolnień na drukach ZUS-owskich. Wypowiedzenia złożyło dotąd około 150 lekarzy. Jeśli rozwiązać umowy będzie chciało co najmniej 70 procent medyków, w piątek wszystkie wypowiedzenia zostaną przekazane ZUS-owi.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • zamiast być zadowolonymi ( oczywiście na tą chwilę ) że mają pracę i choć małe ale systematyczne wypłaty. Całkowicie rozumię załogę ale do czego to doprowadzi? no cóż dalsze zadłużenie placówki a w efekcie jego likwidację a wówczas nawet tych małych pieniędzy nie będzie dla większości obecnie pracujących. Ale wolna wola - mieć krótko więcej o potem dłuuuuugo , dłuuuugo nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poldek(2006-06-27)
 • Panie Poldek nie bądż taki Ugodowy. Medykom nie, nauczycielom nie, młodzi niech sobie wyjadą, a dziadki wymrą więc KOMU? A no Warszawiakom i cwaniakom. Trzeba wreszcie siebie docenić. Bo niska samoocena doprowadza do schizofrenii tj do ubezwłasnowolnienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-06-27)
 • .....trzeba płacić i wymagać ,bo inaczej - w chwili naszej słabości " szarlatan wydrze ostatnie pieniądze , a diabeł duszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziadek(2006-06-27)
 • Pani Bereniko, tu nie chodzi o ugodowość. Tylko z czego ma ten dyrektor szpitala płacić, jak da personelowi to zabraknie na inne cele a to doprowadzi do zamounicestwienia placówki. Zgadzam się, że trzeba dać i za Dziadkiem wymagać ale stroną powinien być płatnik czyli NFZ bo o ile wiem z roku na rok zmniejszane są ceny za usługi a za to zwiększane limity tylko, że trudno je wyrobić. Dlatego szanowna Pani jestem za tym, iż walczyć powinna cała służba zdrowia i nie z dyrekcją ale dyrekcja wraz załogą z tak nieudolnym systemem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poldek(2006-06-27)
 • do Poldka - Nikt nie jest taki mądry by wiedzieć, gdzie przykleić plaster przed wyskokiem pryszcza .Ale skoro przez wiele dziesięcioleci głosiło się hasło lepiej zapobiegać niż leczyć i niedbało się o spełnienie tego to trzeba ponieść konsekwencje trzeba nadrobić opóżnienia. Od tego są ci nasi wybrańcy. Jeśli się nie sprawdzają to ..... precz. Nigdy nie można oszczędzać kosztem ludzkiego zdrowia i życia. Dalej twierdzę, że Warszawka ma się czym podzielić. Grabarze nie rozwijajcie się tak szybko .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-06-28)
Reklama