UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Granty na ekologię

Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiego programu „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się”. Z województwa warmińsko-mazurskiego zgłosiło się do niej 10 szkół, placówek oświatowych i wychowawczych - w tym dwie z Elbląga, które otrzymały dotacje na realizację projektów proekologicznych.

Celem programu jest wsparcie rozwoju dzieci poprzez edukację ekologiczną. Program składa się z części podstawowej złożonej z zajęć ekologicznych oraz części dodatkowej tj. Konkursu Grantowego.
       Łącznie w programie wzięły udział 252 szkoły, placówki oświatowe i wychowawcze, w których powstały Kluby Naszej Ziemi. W ramach podstawowego programu, wszystkie Kluby realizowały w trakcie roku szkolnego 2010/2011 jeden z czterech bloków tematycznych dotyczących najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska:
       • Ptasie Ogrody – chrońmy bioróżnorodność. Celem zajęć było zaprojektowanie i założenie
       w okolicach klubu siedliska, w którym będą mogły schronić się ptaki.
       • Woda – podstawa życia. Program obejmował informacje z zakresu ochrony zasobów wodnych Ziemi.
       • Człowiek jako część ekosystemu. Celem tematu było przedstawienie, w jaki sposób człowiek oddziałuje na środowisko.
       • Jestem „eko” - jestem trendy. Blok zajęć prezentował możliwość łączenia zdrowego rozwoju człowieka z dbaniem o środowisko.
      
       W ramach Konkursu Grantowego fundusze na realizację autorskiego projektu otrzymały dwie placówki z Elbląga: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 (za projekt „W bajkowym świecie zwierząt – poznajemy i chronimy bioróżnorodność”) oraz Szkoła Podstawowa Nr 18 w Elblągu (za projekt „Arcydzięgiel, Bylica, Czosnek,… Zielony Alfabet Zdrowia”).
       Łącznie w konkursie przyznano 25 grantów o wartości 2 tys. zł każdy.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama