UWAGA!

Groźne Drużno

Elbląg, Na pomoc wezwano strażaków z innych regionów kraju (Krzewsk)
Na pomoc wezwano strażaków z innych regionów kraju (Krzewsk)

180 strażaków z jednostek warmińsko - mazurskich, pomorskich i kujawsko - pomorskich wspomoże w okolicach Elbląga akcję walki z zagrożeniem powodziowym. Strażacy przyjechali do Elbląga dzisiaj rano.

Z pięciu jednostek, które pojawiły się w naszym rejonie, jedną umiejscowiono w Braniewie. Reszta będzie pomagać w monitorowaniu i zabezpieczaniu wałów jeziora Drużno. Strażacy mają ze sobą specjalistyczny sprzęt m.in. pompy o wysokiej wydajności oraz pontony.
     Minionej nocy wody jeziora Drużno prawie przelały się przez wały. Do korony wałów brakowało od 5 do 15 cm. Taki stan rzeczy spowodował silny wiatr, który cofnął wody Zalewu w głąb koryta rzeki Elbląg i nie pozwalał odciążyć jeziora. Przygotowano plany ewakuacji mieszkańców najbardziej zagrożonych miejscowości.
     - W stan gotowości postawiliśmy także praktycznie wszystkich elbląskich strażaków - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Ryszard Baran. - Część z nich musieliśmy odwołać z urlopów.
     Sytuacja powodziowa na Żuławach jest wciąż groźna, choć już się nie pogarsza. W niektórych rzekach stwierdzono nawet nieznaczne spadki poziomu wód. Prognozy pogody są także pomyślne. Silny wiatr powinien zacząć słabnąć dziś w godzinach popołudniowych.
     To nie są wszystkie siły, których będzie można użyć w wypadku katastrofy. W pogotowiu czekają również inne jednostki z terenu całej Polski.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowna Redakcjo mogę sie mylic ale z moich informacji wynika ze jezioro o krórym piszecie nazywa sie Druzno a nie Drużno. proponuje sprwdzic to dokładnie.:-)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rybak Zwany Wandem(2002-01-29)
 • Drużno i Druzno, zależy na jakiej mapie. Jezioro ma dwie nawzwy.
 • jezioro ma tylko 1 nazwe. nie sugeruj sie mapami -spójrz do źródeł historycznych - drużno to nazwa wsi w poblizu węziny, a druzno to nazwa jeziera. a jak juz rzeklem w błędzie byc moge.
 • MOIM PRZEDMÓWCOM POLECAM SPRAWDZENIE WŁASNEJ PISOWNI, A DOPIERO POTEM WYTYKANIE BŁĘDÓW INNYM. MĄDRALE!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawiedliwa(2002-01-29)
 • sprawiedliwa-mądralo literówki zdażają sie każdemu. chodzi o sens i istote tematu. ale ty tego nie zrozumiesz niestety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  strarznie pżemondżały(2002-01-29)
 • Polska Rzeczpospolita Ludowa, Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej, Locja Bałtyku, Część południowa, Wybrzeże Polskie, wydanie VI, Gdynia 1980r. s.235 wers 12 - jezioro Drużno. Przez "z" z kropką. To Ministerstwo stwierdza jak rzeka lub jezioro się nazywa, a BHMW w locji określa cechy fizyczne owego. W Dzienniku Ustaw jest "ż" to i w locji jest "ż". Źródło które podałem jest dowodem w sprawach przed Urzędem Morskim, więc może i tu będzie miarodajne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-29)
 • Z wiarygodnych źródeł wiem, że dziś w nocy Elblągowi nie groziło zalanie, zarówno ze strony rzeki Elbląg, jak i Kumieli, a wszystko za sprawą wiatru zachodniego. Gdyby bowiem wiatr był północny to wtedy mielibyśmy sie o co martwić. Wprawdzie istniało takie zagrożenie, ale całe szczęście już około 5-6 wsyztko się unormowało, pozdrawiam strażaków - ostro dzisiaj pracowali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Martyna(2002-01-29)
 • moim zdaniem ta nazwa powinna brzmić jezioro Drórzno i wszyscy byli by happy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  matka natura(2002-01-29)
Reklama