UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grunwald 2012 - apel wojewody

Elbląg, Grunwald 2012 - apel wojewody

Apeluję do przedsiębiorców oraz kierowców samochodów ciężarowych i pojazdów transportujących materiały niebezpieczne o niewybieranie dróg prowadzących bezpośrednio do Pól Grunwaldzkich w dniach 13-15 lipca.

W dniach 13-15 lipca w województwie warmińsko-mazurskim na Polach Grunwaldzkich odbywać się będą uroczystości z okazji 602. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Inscenizacja Bitwy w wykonaniu 1000 rycerzy przyciąga corocznie do Grunwaldu wielu widzów. Wiążę się z tym wzrost natężenia ruchu pojazdów i osób pieszych na drogach.
       Apeluję do przedsiębiorców oraz kierowców pojazdów ciężarowych oraz pojazdów transportujących materiały niebezpieczne o unikanie dróg prowadzących do Pól Grunwaldzkich, gdyż na tych trasach przewiduje się występowanie dużego natężenia ruchu samochodów osobowych. Zwracam się o rozważenie wyboru alternatywnych tras przejazdu.
       W celu usprawnienia ruchu na drogach proponuję, by zrezygnować z ruchu po drodze wojewódzkiej nr 542 na odcinku Rychnowo-Działdowo, oraz po drodze nr 537 na odcinku Pawłowo-Lubawa w 13 lipca w godz. 14 - 22 oraz 14 lipca od godz. 8 do godz. 22 dnia 15 lipca i wybrać drogi krajowe nr 15 i 16 oraz drogę wojewódzką nr 538.
       Należy także unikać drogi krajowej nr 7 od 14 lipca od godz. 8 do 15 lipca do godz. 6, a wybrać następującą trasę: od miejscowości Ostróda - drogę krajową nr 16 do Olsztyna, następnie drogę nr 53 do Szczytna i dalej drogę nr 57w kierunku Przasnysza.
      
       Pragnę również przypomnieć o czasowych ograniczeniach oraz zakazie ruchu niektórych pojazdów, wynikających z zapisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie czasowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach (Dz. U. 2007, Nr 137 poz. 1040 z późn. zm.). Zakazy ruchu będą obowiązywać dla pojazdów powyżej 12 t dmc w dniach:
       • 13 lipca (piątek) w godz. 18 - 22;
       • 14 lipca (sobota) w godz. 8 - 14;
       • 15 lipca (niedziela) w godz. 8 - 22.
      
       W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zarówno tych, którzy będą zmierzać na widowisko grunwaldzkie oraz tych, którzy będą wykonywać swoją pracę, kierując pojazdami ciężarowymi, apeluję o rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego oraz przewożonych ładunków i materiałów niebezpiecznych.
      
Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Apeluje do Wojewody aby wybudował drogi to nie będzie musiał apelować żebyśmy jeździli po drogach:)
 • wojwóda mógł apelować w 1410 do rycerzy bo mu problemu narobili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Woj Staśko(2012-07-10)
 • Apeluje do PO by wywiazalo sie z obietnic wyborczyc i zbudowalo porzadne drogi
 • Może sobie apelować a elblążanie powinni specjalnie jeżdzić tą drogą, wojewoda nie słuchał naszych apeli by zostawił elbląską dyspozytornie, nie słuchał a wręcz odwrotnie blokował wszystkie uchwały dot. rozbudowy Elbląga a teraz śmie nas o coś prosić. CIĘŻARÓWKI NA DROGĘ OD OLSZTYNA DO GRUNWALDU!!!!!
 • Zablokować drogi do olsztyna niech wreszcie spełniona zostanie wola Elblążan. ELBLĄG DO POMORZA. A wojewoda może ???? jeszcze trochę po zmianie partii rządzącej poleci i wtedy zobaczymy komu robił krzywdę. SAMEMU SOBIE.
 • Apeluje do wojewodę by. .zamknął swą gębę i zwolnił stołek. Łapy precz od Elbląga Podziewski wiochmenie k spadaj do swej wsi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mlodzi z PO(2012-07-10)
 • .. .a wczoraj dowiedziałem się z telewizji, że Grunwald leży koło Olsztyna - ciekawe, co nie? :-)
Reklama