UWAGA!

Grypa nie zna granic

Od ponad dwóch tygodni w obwodzie kaliningradzkim szaleje epidemia grypy. Wirus nie dotarł jeszcze do Polski.

Od 21 stycznia do dzisiaj ponad sześć tys. mieszkańców obwodu kaliningradzkiego zachorowało na grypę, tymczasem w Elblągu i województwie warmińsko - mazurskim nie zanotowano jak na razie zwiększonej zachorowalności. Od października ub. roku w całym województwie było tylko 811 przypadków grypy. Należy się jednak spodziewać zwiększenia zachorowalności po feriach.
     - Dzieci wrócą do szkół i w ten sposób wirus może się rozprzestrzenić - mówi dr Feliks Jarocki, kierownik działu epidemii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Olsztynie. - Kontakty z mieszkańcami obwodu są częste, więc chyba się przed wirusem nie ustrzeżemy.
     Najlepszą ochroną przed wirusem grypy są szczepienia. Dobrze wykonać je już jesienią. Dopóki jednak choroba do nas nie dotarła, na szczepienie jest jeszcze czas.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ...Kontakty z mieszkańcami obwodu są częste... tirówki?! :)))
 • dotarł !!! aaaaapsikkk !
 • Celnicy i strażnicy graniczni prowadzą od wczoraj na przejściu granicznym w Gronowie (gm. Braniewo) wspólną kontrolę podróżnych. I już się POGORSZYŁO! Męski Funkcjonariusz Straży miast Cholerze aGrypie patrzył w oczy ślicznej Celinie – celniczce w stalowej mini i cienkich raj...stopkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-02-12)
 • Prowadzą od wczoraj, na przejściu granicznym, wspólną kontrolę? I już się POLEPSZYŁO! Męski Funkcjonariusz Straży miast Cholerze aGrypie patrzył w oczy ślicznej Celinie – celniczce w stalowej mini i cienkich raj...stopkach. Po powrocie dostała ona - za to że zupa była za słona, a jego żona wpuściła go w kanał - CHANEL 5 x w pysk!
Reklama