UWAGA!

Harcerze dzieciom

Konkurencje alpinistyczne, harcerskie obozowisko, mini golf, pokazy ratownictwa, prezentacja aeroklubu, przeloty paralotnią - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego festynu „W Krainie Króla Piegusa”. Elbląscy harcerze zapraszają dziś dzieci wraz z rodzinami do parku Modrzewie.

Już po raz 27. w Elblągu pojawi się król Piegus, który ustanowi dziecięcą krainę. Nowy władca wprowadzi, jak co roku, specjalną walutę. Tak zwane „piegusy” będzie można wygrać, biorąc udział w różnorodnych konkurencjach. Za dziecięce pieniądze będzie można zrobić zakupy w specjalnych stoiskach z zabawkami i słodyczami lub też wymienić je na talony uprawniające do wielu atrakcji. Elbląscy harcerze przygotowali kilkanaście tematycznych krainek z ciekawymi zadaniami.
     - Każdy znajdzie coś dla siebie - przekonuje przewodnik Magdalena Hospodar, zastępca komendanta hufca ZHP Elbląg do spraw programowych. - Będzie kraina dla dzieci do lat pięciu, a także i dla starszych. Planujemy konkurencje i zadania plastyczne, sprawnościowe, językowe, zręcznościowe, „z przymrużeniem oka” i wiele innych - dodaje.
     Swoją krainę będzie miało także Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.
     Jak zaznaczają organizatorzy, jest to szczególna impreza nie tylko dla dzieci z miasta, ale i dla samych harcerzy, którzy biorą udział w przygotowaniu krainek.
     - To festyn dzieci dla dzieci - podkreśla Magda Hospodar. - Przygotowując krainki i konkurencje, pod okiem instruktorów harcerze uczą się przede wszystkim odpowiedzialności, pracy w grupie i kreatywności.
     Festyn „W Krainie Króla Piegusa” rozpocznie się o godz. 12, zakończenie planowane jest na godz. 17. W tym roku warto zwrócić uwagę na oryginalną scenę główną, będącą animacją zamku króla Piegusa. Tuż obok w swojej kraince będzie czekał na dzieci Piegus, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na scenie głównej przez cały czas trwania festynu będą odbywać się zabawy, gry, konkursy oraz dziecięce występy wokalne i taneczne. Jak co roku zostanie ogłoszony konkurs na osobę z największą ilością piegów. Harcerska Służba Informacyjna będzie stacjonować w harcerskim obozowisku. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość „zasmakowania” przez chwilę życia na typowym obozie harcerskim. Rodzice wraz z pociechami dowiedzą się na stoisku HSI wszystkiego na temat tegorocznych wakacyjnych obozów i kolonii.
     Harcerski festyn to także wiele imprez towarzyszących. W tym roku na najmłodszych czeka wielki dmuchany zamek, a dla starszych konie, bryczki, pokazy Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Vamos”, aeroklubu, a także kilka innych niespodzianek. Za „piegusy” wymienione na specjalne talony będzie można wziąć udział w rejsie statkiem oraz polatać na paralotni.
     Jak zaznacza Magdalena Hospodar, impreza nie odbyłaby się bez pomocy przyjaciół, firm i instytucji. W tym roku szczególne podziękowania organizatorzy kierują do sponsora generalnego Alstom Power oraz pozostałych sponsorów: Urzędu Miejskiego w Elblągu, PKO Bank Polski, Elektrociepłowni Elbląg, Energi a także do drukarni OPEGIEK i RCM oraz firmy Contact.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam 22 lata i odkad pamietam chodzilam z rodzicami na te impreze teraz pojde z wlasnym dzieckiem :D fajna sprawa!
 • szkoda,że tak późno człowiek się usamodzielnia.22 lata?????długo u mamusi pod kiecą.
 • halloooo... czy konie będą za darmo????
 • luj !!!! pod kiecą to ty siedzisz i siedziałeś do 40-stki - do dzisiaj co mamusia powie tak robisz!!!!! a 22 lata i dziecko to jest szybko zwłaszcza że napisała że idzie z własnym więc wydedukuj jełopie że dziecko ma conajmniej 3 lata więc 22 minus 3 = 19 a może i mniej parówo!!!!! więc nie obrażaj koleżanki !!!!!
 • Chodziłam do Studium Wychowania Przedszkolnego w Elblągu. Pamiętam jak organizowałyśmy pierwszy Festyn Piegusa wraz z kolegami między innymi z Technikum Mechanicznego. Nasza kraina (wtedy był podział na krainy) nazywała się Wróżki Bajki. Każda z nas była przebrana za postać z bajki. Do tej pory mam zdjęcie (czarno-białe) i pokazuję je teraz moim synom. Dzieci podobnie reagują śmiechem i radością, gdy otrzymują Piegusa. W naszej krainie konkurencje były przewidziane przeważnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Koledzy z TM mieli konkurencje bardziej sprawnościowe dla dzieci starszych. Zabawa była wspaniała. Szkoda, że ten czas tak szybko leci. Pozdrawiam serdecznie wszystkich organizatorów i dziękuję za kontynuowanie tej tradycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ewa P.(2006-06-04)
 • Co tu dużo gadać.Fajnie ,że są jeszcze tacy ludzie. Gratuluje wtrwałości i dziękuje za czas i pracę dla innych. Pozdrawiam .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tez harcerz(2006-06-04)
 • LUJ przez takie osoby jak ty świat jest gorszy, i niestety ludzie twojego pokroju to powinni ulice zamiatać i nie mieć dostępu do internetu ponieważ z takim zdaniem jakie sobą reprezentujesz to w ogóle powninieneś się wstydzić buzie odezwać. A co do PIEGUSA to w tym roku nie byłam, niestety nauka i nie dałam rady, natomiast również jak koleżanka wyżej odkąd pamiętam chodziłam tam z rodzicami, teraz mam 21 lat, studiuje ale na piegusa co roku zabieram dzieci kuzynek lub kuzynów. Jak być luju nie doczytał w artykule, to jest to festyn rodzinny przeznaczony dla dzieci. Gdybyś się chociaż raz tam wybrał to wiedziałbyś o co chodzi. Ale widać dzień dziecka to zawsze omijał Cię szerokim łukiem... i się niedziwie jeśli byłeś dzieckiem tak samo rozgarniętym jak teraz dorosłym... Pozdrawiam organizatorów i wszystkie dzieci (małe i duże) które z chęcią przychodzą na tę impreze, Mam nadzieję, że będzie to organizowane jeszcze przez wiele, wiele najbliższych lat!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2006-06-04)
 • ale dlaczego nie było żadnego infa kolejkach? PRL-owska impreza, wszędzie kolejki, normalnie jak przed 30 laty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic(2006-06-05)
Reklama