UWAGA!

Harcerze wybrali nowe władze

Drużynowi i instruktorzy elbląskiego hufca ZHP wybrali na czteroletnią kadencję nową Komendę, Sąd Harcerski i Komisję Rewizyjną. Nowym komendantem Hufca został Adrian Greczycho.

Na Zjazd Hufca ZHP Elbląg, który odbył się w piątek 16 listopada w Urzędzie Miejskim, przybyło ponad czterdziestu elbląskich instruktorów z czynnym prawem wyborczym. Srebrne sznury złożyli członkowie dotychczasowych władz, których kadencja, według statutu ZHP, właśnie się zakończyła.
     Miejsce ustępującego komendanta hufca harcmistrza Adama Krause zajął przewodnik Adrian Greczycho. Adrian jest drużynowym, młodym prężnie działającym instruktorem hufca oraz prezesem Stowarzyszenia Elbląg Europa. Razem z nim komendę będą tworzyć: hm Adam Krause - zastępca komendanta do spraw pracy z kadrą, phm. Marek Borkowski - zastępca komendanta ds. organizacyjnych, phm. Karolina Ciechorska - zastępca komendanta ds. programowych oraz hm. Danuta Aszyk - skarbnik. Delegaci wybrali także nową Komisję Rewizyjną, na czele której stanie hm. Andrzej Wiechowki oraz Sąd Harcerski, którego przewodniczącym został hm. Stanisław Zaborowski.
     Zjazdy hufca to także czas podsumowania czteroletniej pracy elbląskich harcerzy oraz głosowanie nad treścią strategii do 2011 roku. Delegaci zwrócili uwagę na wiele spraw dotyczących zarówno wzrostu liczebnego drużyn, kształcenia liderów, zadań wychowawczych stojących przed instruktorami, urozmaicenia programu i dostosowywania go do wieku harcerzy, jak i wizerunku harcerstwa, finansów oraz modernizacji harcerskich baz.
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacja dla Adriana, to dobry wybór.
 • Kurde pamiętam kolesia jeszcze jak zaczynaliśmy w 26 HSR. Ja już dawno byłem harcerzem a on dopiero się zapisał. Moja przygoda z harcerstwem się skończyła. Jego widze trwa i to na najwyższych szczeblach. Gratulacje i pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Beciu1(2007-11-18)
 • Czołem Gratuluję prężności i wytrwałości. Mam delikatną prośbę. Chodzi mi o tradycję, którą kontynuowała między innymi 12 EDH "Ptaki". Mianowicie o wartę przy grobie "Saturna". Czy byłoby problemem aby któraś z drużyn nieprzymusowo zajęła się tą sprawą, postawiła krzyż np. brzozowy i zaciągnęła wartę honorową na kilka godzin zakończoną capstrzykiem. To oczywiście podpowiedź, nie chcę być nachalny, bo wiem, że i tak macie dużo zajęć. Ale z drugiej strony wiem bo byłem na świętych mszach harcerskich i sam do nich w na początkach służyłem, że są harcerze, którzy mogliby tą sprawę pociągnąć nie koniecznie z jednej konkretnej drużyny. Składam ukłon również w stronę kapelana harcerzy w Elblągu. CZUWAJ "Biegus Zmienny" 12 EDH "Ptaki"
 • WojŁawrynowicz Skromny tytan pracy! Dobry, uczciwy młody człowiek. Pełen energii, ciągle się uczy i rozwija. ZHP DOKONAŁO ŚWIETNEGO WYBORU!!! A prywatnie: Adrian moje gratulacje!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-11-18)
 • mam nadzieje ze zostal przed tym porzadnie zlyustrowany zeby nie bylo kolejnej afery i wstydu
 • a ciekawe czy wykluczyli niejakiego kaczora, przestępcę z firmy KONTAKTującej się z ludnością? :):)
 • tylko nieodrajdy zyciowe sa w zhp.
 • Sam jesteś niedorajdą zyciowym. Pewnie nawet nie masz pojęcia co robią harcerze i na czym polega ich praca. Jak nie wiesz to nie wypowiadaj się na ich temat. nawet nie miałeś odwagi się podpisać, a to mówi samo za siebie. ..
 • ahhh te najpiekniejsze czasy i tak juz minely. .. .pozdrawiam wszystkich zhp-owcow
 • hihi pozdrawiam Adriana, który mysle ze napewno poradzi sobie swietnie z tym zadaniem. szczudlarka - Agata
 • Wspaniała organizacja - popieram. Mój syn spędził tam swoje szkolne lata, nie miał czasu na nudy. Swój czas dzielił między szkolne obowiązki i przyjemność, jaką sprawiało przebywanie z harcerzami, a my rodzice byliśmy spokojni o niego. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matka harcerza(2007-11-19)
 • Gratulacje dla Adriana. Pozdrowienia dla wszystkich harcerzy. Współzałożycielka 26 EDH HSR "RANGERS"
Reklama