UWAGA!

Historia lubi się powtarzać

W Elblągu odbyły się obchody 59. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Delegacje organizacji kombatanckich, młodzieży, gości ze Wschodu i władz miasta złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikami: Żołnierzy Armii Radzieckiej i Odrodzenia.
     W uroczystościach wzięli udział m.in. członkowie związków: Sybiraków i byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Do Elbląga przyjechali także konsulowie generalni Ukrainy i Federacji Rosyjskiej w Polsce.
     Konsul Ukrainy Zinowij Kurawskij podkreśla, że w czasie elbląskich uroczystości zawsze panuje spokój i porządek.
     - To ważna rocznica dla nas wszystkich, bo prawie 60 lat temu skończyły się wydarzenia tragiczne dla wielu narodów i nastał pokój – mówi konsul. – Ważne też, żeby pamiętali o tym młodzi ludzie, bo historia, niestety, lubi się powtarzać.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dziwne rosjanie świętują ...........dla nich wojna zaczeła się 17 września 1939 roku , napadając zdradziecko na Polskę.......czyli sami ją również wywołali..........a że ich przyjaciele niemcy zaatakowali ich nieco później to jest ich sprawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zantyr(2004-05-12)
 • Pragnę przypomnieć że żołnierze ZSRR 17 września 1939 roku w przypadku wzięcia do niewoli żołnierzy polskich KOP-u ( Korpus Ochrony Pogranicza) natychmiast rostrzeliwali, najczęściej kulą w tył głowy. Są zapiski jak przeprowadzali doświadczenia polegające na sprawdzeniu przez ile żołnierzy przejdzie kula armatnia.............to nie wymaga komentarza..........................
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zantyr(2004-05-12)
 • zantyr: Bo to jest rocznicz zakonczenia wojny a nie jej rozpoczecia. Czytac nie umiesz czy sie od razu niezdrowo podnieciles ze swoja "historia".
Reklama