UWAGA!

Husarze 16 PDZ

Elbląg, Husarze 16 PDZ
(fot. Anna Dembińska)

We wtorek (15 grudnia) w Sali Widowiskowej Klubu Żołnierskiego 16 Batalionu Dowodzenia odbyła się doroczna Gala Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w trakcie której podsumowano mijający rok i wręczono nagrody Dowódcy 16 PDZ. Zobacz zdjęcia.

Najlepsze oddziały i pododdziały Dywizji zostały wyróżnione pucharami, a dowódcy pododdziałów okolicznościowymi dyplomami. Najlepsi sportowcy dywizji w 2009 roku otrzymali także puchary i dyplomy. Podsumowano też rok w kategorii kształtowania dyscypliny wojskowej. W tej kategorii najlepsza okazała się 15 Brygada Zmechanizowana z Giżycka.
       W trakcie gali dowódca Dywizji, gen. dyw. Bogusław Samol podziękował szefom wydziałów i rodzajów wojsk Dowództwa Dywizji oraz dowódcom, żołnierzom i pracownikom cywilnym podległych jednostek wojskowych za duże zaangażowanie w działalności służbowej i szkoleniowej oraz osiągnięte wyniki w mijającym, 2009 roku. Uroczystość stała się okazją do podziękowania naszym wiernym i wypróbowanym przyjaciołom ze środowiska cywilnego, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali naszą dywizję i zasłużyli na szczególne podziękowania.
       W trakcie Gali po raz siódmy wręczono doroczne wyróżnienie Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – Statuetki „Husarza 16 PDZ”. Na wniosek środowisk wojskowych naszych jednostek otrzymali je:
       - prezydent Elbląga Henryk Słonina (Husarz Honorowy)
       - Jadwiga Gut, wójt gminy Bartoszyce
       - Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki
       - Jan Aleszczyk, burmistrz Orzysza
       - Marek Gola, kierownik Klubu Garnizonowego w Braniewie.
       Część artystyczną zapewniła we wspólnie przygotowanym programie Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg pod batutą jej Dowódcy, kpt. Macieja Skrzypczaka oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.
       Po uroczystej gali odbyło się spotkanie opłatkowe, w czasie którego wszyscy goście złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.
      
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama