UWAGA!

I mury runą!

Ewa Błaszczyk i Anna Dymna zostały tegorocznymi laureatkami nagrody „Trudny temat do zgryzienia”. Wyróżnienie przyznane przez Jedynkę Polskiego Radia Ewa Błaszczyk odbierze dziś, po godz. 21, w czasie koncertu galowego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”.

Nagroda - umocowana na szklanej podstawie statuetka orzecha wykonana w srebrze i złocie, przyznawana jest od czterech lat i ma na celu upowszechnianie postaw ludzi, którzy mogą być wzorem dla innych.
     - Podejmując się trudnej, bardzo niewdzięcznej działalności obie wybitne artystki nie zrażały się i realizowały założone cele, które przynoszą określone rezultaty - mówi sekretarz Radiowej Jedynki Antoni Szybis.
     W czasie konferencji prasowej Ewa Błaszczyk powiedziała, że słowo „wzruszenie” nie oddaje w pełni tego, co czuje w związku z przyznaniem nagrody. - To jest coś, co daje mi bardzo dużo siły. Często jest trudno i być może wcale nie będzie lepiej, natomiast fakt, iż ktoś to widzi, docenia, stanowi dla mnie potworną dawkę energii i zastrzyk powietrza do oddychania - wyznaje aktorka.
     Konferencji prasowej przyglądały się matki niepełnosprawnych dzieci. Córka Janiny Ostapiuk z elbląskiej Wspólnoty Wiara i Światło przeżyła posocznicę. - Działalność pani Ewy Błaszczyk i zainteresowanie mediów problemami osób chorych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin jest nam bardzo potrzebne - mówi Janina Ostapiuk. - Teraz ludzie jakoś inaczej, z większym zrozumieniem patrzą na mnie i moją córkę. Dzięki temu i my mamy więcej odwagi. Idziemy z podniesionym czołem, bo wiemy, że chory czy niepełnosprawny też jest człowiekiem, tak samo potrzebuje zrozumienia i życia w normalnym środowisku.
     Druga laureatka wyróżnienia „Trudny temat do zgryzienia” Anna Dymna odbierze wyróżnienie w maju.
     W poprzednich latach nagrodę Radiowej Jedynka otrzymali Jerzy Owsiak, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Kołodko, Jerzy Hausner i Norman Davies.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama