UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

III LO na deskach teatru

 
Elbląg, III LO na deskach teatru
fot. nadesłane

W miniony czwartek (21 czerwca) na deskach Małej Sceny Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu miało miejsce premierowe przedstawienie sztuki Shakespeare’a „Komedia Omyłek” (The Comedy of Errors) w wykonaniu uczniów i nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego.

Całe przedsięwzięcie było powrotem do starych, dobrych tradycji III LO, jakimi było wystawianie klasyków angielskich w oryginale.
       Ponownie grupka zapaleńców obejmująca zarówno uczniów zafascynowanych językiem angielskim, jak i kilku odważnych nauczycieli, postanowiła zmierzyć się z angielskim królem dramatu i wystawić jedną z jego licznych sztuk w oryginale. Efekty tej współpracy zaskoczyły chyba całą obsadę. Marta Miszk, jedna z uczennic biorąca udział w przedstawieniu mówi: - dobrze wspominam pracę z nauczycielami, gdyż początkowo myślałam, że będzie to bardzo niezręczne, lecz potem okazało się, że nauczyciele również potrafią otworzyć się przed nami - uczniami.
       - Bardzo dobrze współpracowało mi się z całą obsadą. Nie żałuję żadnej godziny spędzonej na próbach - dodaje Elżbieta Lubacha.
       Scenariusz został zaadaptowany oraz awangardowo wzbogacony współczesnymi piosenkami (z repertuaru m.in. The Doors, Queen, The Beatles) przez Karolinę Janczukowicz, niegdyś nauczycielkę III LO, obecnie nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego. Próby trwały już od września pod kierunkiem pań Karoliny Janczukowicz oraz Anny Lasek, nauczycielki języka angielskiego w III LO. Uczniowie z mozołem opanowywali trudny tekst pisany szesnastowieczną angielszczyzną oraz uczyli się podstaw aktorstwa – teatralnych gestów, sposobu poruszania się po scenie, dobrej dykcji i wymowy. Wszystkie te trudy opłaciły się, bo efekt końcowy był fantastyczny.
       Zagranie w sztuce było dla mnie wielką przygodą i przeżyciem - mówi Iga Korbuszewska, odtwórczyni jednej z głównych ról - Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję uczestniczyć w takim przedsięwzięciu, bo naprawdę było warto. Dostarczyło mi to wielu emocji i stanowiło dotąd jedno z najważniejszych doświadczeń w moim życiu.
       Słysząc takie wyznania i pozytywne recenzje nauczyciele już planują kolejny spektakl w przyszłym roku szkolnym…
      
Agnieszka Bronś, III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama