UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Zdajcie sobie sprawę że dochód miasta to połowa z podatków. Drugą część oddaje się do skarbu państwa. Jeżeli przed pomysłami rządzących w stolicy zaplanowano pewne inwestycje za wyliczona sumę z pieniędzy z podatków, a teraz okazuje się że obniżony zostanie podatek, a młodzi wcale nie będą go płacić to chyba krowa na polu zrozumie że kasy nie wystarczy. Co ma do tego prezydent miasta? On nie produkuje chorych ustaw. Wszystko ładnie pięknie że ulgi podatkowe ale nikt z PiS nie pojął że gminy i miasta stracą. To tak jakbyście zaplanowali zakup za 500 zł a dostali na to 300 zł. I co do tego ma jakąś komuna i lewactwo? Większość wypisujacych te bzdury nie ma pojęcia o komunie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  Art :)(2019-09-12)
 • RobertKoliński @Art :) - Ależ oni to akurat świetnie pojęli, tyle że a) w kampanii wyborczej, w której żyjemy od ok. roku nie ma dla rządzących najmniejszego znaczenia czy cokolwiek w gminach będzie się bilansować, bo najważniejsze jest kupienie wyborców i utrzymanie żłoba dla siebie i tych, którym "się należało" - samorządy dopłacą oraz b) gminy, w których w poprzednich wyborach (samorządowych i europejskich) na PiS nie zagłosowano, mają zostać ukarane. Oto polityka obecnie rządzących:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  8
  RobertKoliński(2019-09-12)
 • Dużo ma, bo powinien ściągać inwestorów, dzięki którym miasto będzie mieć większe wpływy z podatków wzrost zatrudnienia podatki od nieruchomości na cele gospodarcze, podatki od samochodów ciężarowych, zwiększać liczbę mieszkańców, a nie liczyć tylko na PIT. Podatek dochodowy to przeżytek i powinien być zlikwidowany calkowicie i zastąpiony prostymi podatkami pośrednimi, albo pogłównymi.
 • Dokładnie. Co do stanu obecnego to ktoś tu słusznie zauważył. że wiele osób w wieku produkcyjnym wyjechało z Elbląga. Ile podatku uciekło ile jeszcze ucieknie, jeśli ludzie nie będą widzieć tu przyszłości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  POwszystkim(2019-09-12)
 • @POwszystkim - Szkół raczej tak bardzo nie przybyło wyżu demograficznego chyba też nie mamy? Obecny prezydent miasta funkcjonuje chyba w lepszych warunkach niż to miało miejsce w latach powiedzmy 90 w czasach szalejącego bezrobocia, załamanie rynku po upadku realnego socjalizmu. Problem jest w tym, że ludzie wyjeżdżają za pracą a pozostali pracują za psie pieniądze. Te 40 mln to nie rząd sobie zabrał, te pieniądze zostaną w kieszeniach elblążan może to pomoże powstrzymać emigrację. Gdy ludzie zaczną więcej zarabiać to powinny być większe wpływy do budżetu i może dzięki temu nie wyjadą pracować gdzieś indziej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  POwszystkim(2019-09-12)
Reklama