UWAGA!

Irlandczycy dzisiaj piją piwo

17 marca to dla Irlandczyków wyjątkowy dzień. Przez trzy dni na Zielonej Wyspie będą trwały uliczne parady oraz huczne zabawy. Mowa o Dniu Świętego Patryka. Tradycja obchodzenia tego dnia znana jest już na całym świecie.

- W Polsce Dzień świętego Patryka obchodzony jest głównie w pubach. Wszyscy wtedy piją piwo i słuchają celtyckiej muzyki - mówi Michael Gannon, Irlandczyk, który w Elblągu mieszka od kilku lat i prowadzi szkołę językową. - Na całym świecie dzień św. Patryka kojarzony jest przede wszystkim z piwem, ponieważ w Irlandii „święty” oznacza piwo. Polacy też bardzo dobrze świętują ten dzień, mają to we krwi!
     Święty Patryk był biskupem, który żył na przełomie IV I V wieku naszej ery. Irlandia zawdzięcza mu swój symbol: zieloną koniczynę, przy pomocy której św. Patryk miał tłumaczyć mieszkańcom wyspy istnienie świętej Trójcy.
     W Elblągu z okazji irlandzkiego święta Centrum Kultury Światowid przygotowało folkowy koncert połączony z wystawą zdjęć z podróży do Irlandii. Początek o godz. 20.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama