UWAGA!

IX Dni Papieskie

Elbląg, 11 października uroczystości odbędą się przed pomnikiem Jana Pawła II
11 października uroczystości odbędą się przed pomnikiem Jana Pawła II (fot. arch. PS)

W październiku, już po raz dziewiąty, odbędą się w całej Polsce Dni Papieskie upamiętniające inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II. Tegoroczne uroczystości będą celebrowane pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Wolności”.

W Elblągu obchody IX Dni Papieskich rozpoczną się 9 października uroczystą Galą, podczas której odbędzie się Koncert pn. „Słowo WOLNOŚĆ”. Przed elbląską publicznością wystąpią: Jacek Bończyk - aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych; wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański – Depresjoniści; otrzymał wyróżnienie na XIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; Joanna Lewandowska – aktorka, wokalistka występowała w musicalu „Metro”; obecnie współpracuje z Teatrem Rampa, a także Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przygotowując młodych, niepełnosprawnych wokalistów do pracy na scenie; Marcin Kołaczkowski - aktor, reżyser, ukończył wydział aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie; współzałożyciel grupy „Konsekwentnie Niekonsekwentni” (obecny Teatr Konsekwentny) oraz współzałożyciel i dyrektor artystyczny „Sztukoteki”; felietonista „Dziennika”; Natalia Sikora – wokalistka, jako maturzystka wygrała 26 Przegląd Piosenki Aktorskiej „Nowa Fala”; laureatka takich konkursów, jak: IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” i II Międzynarodowego Festiwalu SINGING MASK w Petersburgu; Patrycja Zisch – młoda wokalista, jako uczennica II klasy liceum zdobyła Nagrodę im. Agnieszki Osieckiej na 36 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.
       Towarzyszyć im będzie zespół Kameleon w składzie: Mariusz Jeka, Radosław Kiszewski, Bartłomiej Krauz, Piotr Maślanka, Maciej Szczyciński, Paweł Stankiewicz, Hadrian Filip Tabęcki oraz Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Kiszewskiego.
       Podczas Gali odbędzie się również wręczenie III Elbląskiej Nagrody TUUS oraz wyróżnień nominowanym za działalność na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Statuetkę i nagrody przekaże zwycięzcom biskup elbląski Jan Styrna.
       Galę poprowadzi ks. dr Piotr Maria Towarek. Początek uroczystości o godzinie 18 w Centrum Sportowo-Biznesowym przy Alei Grunwaldzkiej 135. Wstęp za okazaniem wejściówki lub zaproszenia.
       W ramach IX Dni Papieskich „Jan Paweł II – Papież Wolności” w Elblągu odbędą się również:
      
       11 października
       Msza święta w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację,
       Katedra pw. św. Mikołaja, ul. Mostowa 18, godz. 10
      
       Wieczornica papieska przy pomniku Ojca Świętego,
       Katedra pw. św. Mikołaja, ul. Mostowa, godz. 20
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jan Paweł II - Papież Wolności. Wolności czego, może słowa, a może wyznania ? Puste słowa. Żenada. ..
 • Oj biednyś ty, biedny. By coś zrozumieć należy myśleć, niestety to chyba zbyt trudne dla ciebie.
 • jan paweł ii- papież wolności dusz, myśli, słowa, wolności od grzechu, od lęku - nasz duchowy przywódca, nawet po śmierci, na ziemi. przedmówca, to chyba nie polak !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WOLNY OD LĘKU(2009-09-30)
 • masakra normalnie jak za krola swieczka. Brakuje jeszcze palenia czarownic
 • I najgorsze jest to, że takie bzdety o wolności piszą często ludzie młodzi a jakże zacofani. A co to jest wolność dusz ? Proszę mi to wytłumaczyć, czyżby znowu puste słowa ? Duchowy przywódca, taki jak Kim Ir Sen ? Masakra to mało powiedziane. W katolandzie panuje zacofanie jak za czasów świętej inkwizycji.
 • Wolny od lęku musisz dodać jeszcze wolny od ortografii. .. Ale co tam, wprowadźmy więcej religii w szkołach, otumańmy naród przesądami do końca. .. Siać, siać, siać. ..
 • Myślałem że nasz pomnik papieża należy do nieudanych ale jak zobaczyłem ten zmieniałem zdanie img.pokazywarka.pl
 • a ile czarni płaca za imrezę? stać ich na wynajęcie hali czy tradycyjnie zrobia to za nich podatnicy?
 • normalnie czuję się rozwalony tymi idiotyzmami, które wypisują ci wojujący ateiści, ciekawe jak bardzo ściskali by d. .. .gdyby pisano np: o islamie :)
 • Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale mamy na szczęście album p. t. Jan Paweł II w Elblągu ze zdjęciami i ciekawą treścią jaką wygłosił wtedy Jan Paweł II, bardzo cenna pamiątka !!!
 • Ten który odmienił oblicze tej ziemi. Znowu w Polsce mamy głodnych i niedożywione dzieci, bezrobocie, saksy, bezdomnych, religię z w szkołach na koszt państwa, konkordat i totalne zakłamanie, niesprawiedliwość społeczną, wyzysk ludzi czyli zwykłe złodziejstwo, i jałmużnę jak 100 lat temu. On nie sprzeciwiał się tym podłym praktykom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pamiętliwy(2009-09-30)
Reklama