UWAGA!

Izabela Misiak nowym dyrektorem DPS Niezapominajka

 Elbląg, DPS Niezapominajka,
DPS Niezapominajka, fot. Anna Dembińska

Izabela Misiak, która do niedawna była dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Rangórach, a który został zlikwidowany przez władze powiatu elbląskiego 24 września, będzie teraz zarządzała DPS "Niezapominajka" w Elblągu. Wygrała rozpisany przez miasto konkurs na stanowisko dyrektora tego domu pomocy społecznej.

O stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka" przy ul. Toruńskiej w Elblągu ubiegały się dwie osoby. Komisja konkursowa zdecydowała, że stanowisko dyrektora obejmie Izabela Misiak.

- Kandydatka spełniła wymagania formalne, uzyskała wysoką liczbę punktów podczas przeprowadzonego naboru, wykazała się wiedzą i znajomością ustaw wskazanych w ofercie oraz doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu, w uzasadnieniu rozstrzygnięcia konkursu.

Przypomnijmy, że w październiku Marek Gulda, dotychczasowy dyrektor Domu Pomocy Społecznej Niezapominajka w Elblągu, przeszedł na emeryturę. O stanowisko dyrektora DPS Niezapominajka mogły starać się osoby, które m.in: mają wykształcenie wyższe magisterskie z dziedziny nauk społecznych, specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, minimum 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3 letni staż pracy w pomocy społecznej. Musiały posiadać również umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi, posiadać predyspozycje do pracy z osobami niepełnosprawnymi, mieć znajomość zasad planowania, zarządzania i realizacji budżetem jednostki. - Powinna to być osoba odpowiedzialna, innowacyjna, komunikatywna, odporna na stres, dyspozycyjna i mieć kreatywne i otwarte podejście do nowych wyzwań - mogliśmy przeczytać wówczas w ogłoszeniu o naborze zamieszczonym na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wymagania dodatkowe jakie musiał spełnić kandydat to: doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, znajomość organizacji zasad funkcjonowania pomocy społecznej, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem środków z funduszy Unii Europejskiej oraz środków z programów krajowych; umiejętność pisania, redagowania tekstów oraz wystąpień i prezentacji.

Marek Gulda kierował DPS Niezapominajka od 25 lutego 2008 roku, wcześniej przez dwa lata był pełniącym obowiązki tej placówki. Izabela Misiak była m.in. dyrektorem DPS w Rangórach, który został zlikwidowany przez władze powiatu elbląskiego 24 września. - Pani dyrektor pracę w DPS Niezapominajka rozpocznie w najbliższy piątek - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama