UWAGA!

Jacek Kurski zakazuje publikacji

 
Elbląg, Jacek Kurski
Jacek Kurski

Pani adwokat Anna Grobelna przysłała do naszej redakcji sądowy zakaz publikacji "nt. rzekomych prywatnych i intymnych spraw Jacka Kurskiego" wybranego do Europarlamentu z okręgu wyborczego, do którego należy też Elbląg.

Przyjmujemy ten zakaz z pewnym zdziwieniem jako, że pan europoseł dał się poznać jako zwolennik wolnych mediów i zdecydowany przeciwnik cenzury. Polityk musi być przygotowany na konfrontowanie deklarowanych publicznie zasad z postępowaniem w życiu prywatnym. Jego wyborcy oczekiwaliby raczej jasnej deklaracji odnośnie dochowania wierności zasadom wiary chrześcijańskiej, które prezentował w kampanii wyborczej i swojej codziennej działalności politycznej. Bardziej zrozumiałe byłoby pozwanie redakcji tygodnika NIE o zniesławienie. Publikowanym poniżej zakazem pan europoseł otworzył na własne życzenie szerokie pole do spekulacji.
      
      
       Szanowni Państwo,
       zwracam się do Państwa jako do przedstawicieli redakcji prasowej, jako pełnomocnik Pana Jacka Kurskiego (pełnomocnictwo w załączeniu) w związku z ukazaniem się w dniu 1.2.2013 r. w Tygodniku „NIE” materiału prasowego pt. „Związek partnerski posła Jacka Kurskiego” nt. rzekomych prywatnych i intymnych spraw Pana Jacka Kurskiego.
       Oświadczam, że:
      
       · Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowieniem z dnia 30.1.2013 r. w trybie zabezpieczenia powództwa zakazał „Urma” spółce z o.o. (wydawcy Tygodnika „NIE”), oraz Panom P. Ćwiklińskiemu, J. Urbanowi publikowania w jakiejkolwiek formie informacji dotyczących życia intymnego oraz pozamałżeńskich związków o charakterze intymnym Jacka Kurskiego na czas 6 miesięcy od dnia wydania postanowienia (kopia postanowienia w załączeniu).
      
       · Publikacja w Tygodniku „NIE” materiału prasowego pt. „Związek partnerski posła Jacka Kurskiego” w sposób rażący łamie w/w zakaz.
      
       · Jacek Kurski w terminie 7 dni wytoczy przeciwko w/w osobom pozew o ochronę dóbr osobistych
      
       · zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego zakaz jest natychmiast wykonalny (informuje o tym pieczęć sądowa z ostatniej strony postanowienia)
      
       · zakaz publikacji w "jakiejkolwiek formie" obejmuje także informowanie pośrednie, np przytoczenie publikacji prasowej Tygodnika "NIE", korespondencji między redakcją „NIE” Jackiem Kurskim (lub jego pełnomocnikiem), poinformowanie czytelników o treści zakazu sądowego, w sposób, który będzie prowadzić do ujawnienia przekazu (informacji, insynuacji, sugestii) w zakresie rzekomych spraw intymnych.
      
       Pomimo, że zakaz dotyczy wprost konkretnych podmiotów – wydawcy i dziennikarzy Tygodnika „NIE” – to postąpienie przez inne osoby wbrew jego treści, pomimo świadomości istnienia zakazu – będzie bezprawne i będzie rodziło odpowiedzialność prawną także tych innych podmiotów (np. przedstawicieli mediów dokonujących przedruków, omówień, relacji z publikacji „NIE”).
      
       Informuję Państwa w imieniu Pana Jacka Kurskiego, że:
      
       nie wyrażam zgody na publikację w Państwa Medium (i jakimkolwiek innym) jakichkolwiek informacji dotyczących życia prywatnego, a tym bardziej intymnego, prawdziwych, czy nieprawdziwych, stanowiących informacje, względnie sugestie, czy spekulacje, w szczególności w zakresie: małżeństwa, rodziny, rzekomych relacji intymnych pozamałżeńskich, prywatnych spraw majątkowych, etc.
      
       żądam powstrzymania się przed: prezentowaniem w/w publikacji tygodnika „NIE” w całości lub części, a także przed przytaczaniem jakichkolwiek informacji z tej publikacji w dowolnej formie, w zakresie spraw prywatnych i intymnych Pana Jacka Kurskiego.
      
       ostrzegam, że niezastosowanie się do powyższego wezwania spowoduje uruchomienie wszelkich przewidzianych prawem cywilnym środków prawnych w stosunku do Państwa redakcji (dziennikarzy, redaktorów i wydawców).
      
 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pan ma tajemnice, więc panu już dziękujemy !!
 • mowę odbiera
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niemowa(2013-02-06)
 • Tylko Elblążanie mogli wybrać takiego bufona na europosła. Ja zawsze byłem przeciwny popieraniu tego obywatela na funkcje publiczne. Hero
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełlo(2013-02-06)
 • Widać nie tylko PO może zakazywać:)
 • konkurencja polityczna wie kiedy i jak dawkować informację żeby odsunąć od siebie uwagę i odpowiedzialność za popełnione błędy
 • Może w końcu doczekam, że nie będzie NIC o Kurskim, NIGDZIE. To by było wspaniałe!
 • Panie Jacku Kurski, komuna i cenzura już dawno upadła, więc nie ma pan prawa zakazywać tej publikacji, może się pan sądzić z tyg. Nie w sądzie i tylko tyle.
 • Ma tupet. Z wykroczeń drogowych miał ubaw po pachy zasłaniając się immunitetem.
 • Cyt. za listem portelu: "...zakaz publikacji w "jakiejkolwiek formie" obejmuje także informowanie pośrednie, np przytoczenie publikacji prasowej Tygodnika "NIE"." - przecież opublikowanie tego listu przez www.portel.pl łamie zakaz Sądu Okręgowego w Gdańsku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sędzie SR(2013-02-06)
 • Droga redakcji, czy przypadkiem nie złamaliście prawa? ". .. Zakaz publikacji w "jakiejkolwiek formie" obejmuje także informowanie pośrednie, np przytoczenie publikacji prasowej Tygodnika "NIE", korespondencji między redakcją. .. Jackiem Kurskim (lub jego pełnomocnikiem), poinformowanie czytelników o treści zakazu sądowego, w sposób, który będzie prowadzić do ujawnienia przekazu (informacji, insynuacji, sugestii) w zakresie rzekomych spraw intymnych. .. .", dalej ". .. Pomimo, że zakaz dotyczy wprost konkretnych podmiotów – wydawcy i dziennikarzy Tygodnika „ NIE” – to postąpienie przez inne osoby wbrew jego treści, pomimo świadomości istnienia zakazu – będzie bezprawne i będzie rodziło odpowiedzialność prawną także tych innych podmiotów (np. przedstawicieli mediów dokonujących przedruków, omówień, relacji z publikacji „ NIE” ). .. ."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wnikliwy czytelnik(2013-02-06)
 • A mnie to cieszy. Mało tego, mam ogromną satysfakcję, że człowiek którego od dawna posądzałem o brak elementarnych cech przypisanych ludziom, tak traktuje swojch zwolenników. Ludzi którym zawdzięcza wszystko. A był mizernym dziennikarzem a jeszcze gorszym jest eurodeputowanym. Pycha i arogancja, brak znajomości języka angielskiego nie była to przeszkoda która uniemożliwiałaby karierę panu od ciemnego luda. Mam dobrą nowinę dla zmartwionych, jeszcze będzie weselej. Tylko czy WY, zechcecie tańczyć ? Wy przecież umiecie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teżczytam(2013-02-06)
 • przecież on jest osobą publiczną, jak nie chce żeby o nim pisano/wiedziano niech się wycofa z polityki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Taki Live(2013-02-06)
Reklama