UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jadwiga Pliszka wójtem Gronowa Elbląskiego

Wojewoda warmińsko-mazurski zwrócił się do premiera o powołanie Jadwigi Pliszki na stanowisko wójta gminy Gronowo Elbląskie. Do czasu wyborów, które prawdopodobnie odbędą się we wrześniu. Radni gminy wygasili bowiem mandat dotychczasowego wójta Aleksandra Lewickiego.

W marcu Centralne Biuro Antykorupcyjne wystąpiło do Rady Gminy o wygaszenie mandatu Aleksandra Lewickiego. Wójt był bowiem nie tylko samorządowcem, ale i prezesem przedsiębiorstwa rolnego. Tłumaczył co prawda, że firma ta właściwie istniała tylko na papierze, nie prowadziła obrotu, nie wystawiała faktur i dlatego nie umieszczał jej w oświadczeniu majątkowym, ale radni musieli zająć stanowisko w tej sprawie. Ostatecznie 7 maja Aleksander Lewicki sam zrezygnował ze stanowiska wójta gminy Gronowo Elbląskie. Argumentów CBA nie przyjął, a swoją decyzję motywował problemami zdrowotnymi. Tydzień temu radni wygasili jego mandat.
      
       - W związku z wygaśnięciem mandatu wójta gminy Gronowo Elbląskie Aleksandra Lewickiego wojewoda zwrócił się o powołanie przez Prezesa Rady Ministrów Jadwigi Pliszki na stanowisko osoby pełniącej funkcję wójta - poinformowało biuro wojewody.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • kim jest ta pani ?
 • No właśnie kim jest? Dobrze by było wiedzieć jak postrzega sprawę ochrony przyrody i tych znienawidzonych przeklętych Farm Wiatrowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  przyrodnik(2012-06-11)
 • Kiedy był konkurs ? Czy to synekura z nadania i namaszczenia. .. .
 • Cudowny meżczyzna, wspaniały menadżer. Mieszkańcy gminy Jesteście szczęściażami.
 • Ta Pani była ( jest) sekretarzem gminy
 • a czy ta pani ma o czyms pojecie? wydaje mis ie ze niebardzo orientuje sie w sprawach gminy mimo, iz tam pracuje!
 • Pani Pliszka w chwili obecnej pełni funkcję wójta, a na sprawach dotyczących zarządzaniem w gminie zna się bo sprawuje funkcję sekretarza z dobrym skutkiem. Powierzenie wykonywania obowiązków nie zapadło w gronowie tylko w Olsztynie. mam tylko cichą nadzieję że sprawowanie obowiązków nie będzie torpedowane przez przemiłych radnych pod wodzą wybrańców z Wikrowa i Karczowisk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  mieszkanka gminy(2012-06-11)
 • a co z przedszkolem??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  zainteresowana :)(2012-06-11)
 • sprawowanie obowiązków nie będzie torpedowane przez przemiłych radnych pod wodzą wybrańców z Wikrowa i Karczowisk jak wszystko będzie zgodnie z prawem, dobrem Gminy jak również szczególny wzgląd na przyrodę i zaprzestanie budowy Farm Wiatrowych na terenie Gminy i nie tylko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  przemiły(2012-06-11)
 • Mam nadzieję, że Pani Pliszka będzie potrafiła zachamować populistyczne ruchy wyznawców z pod znaku "REYTANA". Od nowego Wójta mieszkańcy z pewnością powinni oczekiwać kreowania rozwoju, wspierania inicjatyw zwiękaszających miejsca pracy. Usprawnień w procesach decyzyjnych. Ściąganiu inwestycji energetycznych, wodnych, wietrznych, atomowych i wszelkich innych, które sprowadzą do kasy gminy niezbędne środki. Środki, które są niezbędne do finansowania delszego rozwoju!!!! Bez pieniędzy nikt jeszcze niczego nie zrobił. Gmina jest na dorobku. Trzeba zakasać rękawy i do roboty. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  mieszkaniec jegłownika(2012-06-12)
 • do mieszkaniec jegłownika - według takiego myślenia tzn. najpierw wszystko zniszczyć a mam na myśli przyrodę i otoczenie w całym tego słowa znaczeniu a potem myśleć co z tym zrobić i skąd wziąść środki na przywrócenie do poprzedniego stanu bo według mojego myślenia to prędzej czy później dojdziemy do tego, że bez przyrody i zdrowego otoczenia nie da się normalnie żyć. Wniosek nasuwa się sam, że do rozwju potrzebne będzie jedno i drugie czyli dbanie o nasze otoczenie jak również rozwój, ale musi iść to w parze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przemiły(2012-06-12)
 • Zapewne jednym z oponentów tej rozmowy jest radny, który jest orędownikiem jakiegokolwiek rozwoju w naszej gminie. Jego wypowiedzi są znamionowane troską o przyrodę ale poczynania byłyby zgoła inne gdyby owe wiatrownie stanęły na jego gruncie. Troska byłaby o wiele mniejsza ale kieszeń grubsza. Wiatrownie są budowane tuż przy granicy Niemiec z Polską i nikomu nie przeszkadzają. Pozwalają na rozwój regionu, stanowią zabezpieczenie energetyczne i są źródłem dochodów dla rolników.
Reklama