UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak bezpiecznie spędzić ferie, radzą policjanci

 
Elbląg, Jak bezpiecznie spędzić ferie, radzą policjanci
fot. policja

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w okresie poprzedzającym ferie zimowe prowadzili w placówkach oświatowych na terenie miasta i powiatu spotkania edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań zwracano uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Zabawa na sankach i łyżwach - pamiętajmy
       - Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
        - W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
       - Nie doczepiajmy sanek do samochodu, tramwaju lub innego pojazdu;
       - Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
       - Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
       - Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
       - Bądźmy widoczni na drodze.
       - Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
       Dzieciom, które ferie spędzają w domu, przypominano, by nie otwierały drzwi obcym. Kiedy wychodzą na podwórko, klucza od mieszkania nie należy nosić na szyi. Rodzice powinni zakazać dzieciom przyjmowania jakichkolwiek prezentów od obcych i wsiadania do kierowanych przez nich samochodów. Na spotkaniach z rodzicami proszono, by tak ułożyć dzieciom plan dnia, by miały zajęcie. Najgorsza bowiem jest nuda, z której zwykle nic dobrego nie wynika.
      
       Co jeszcze warto wiedzieć
       Bezpieczeństwo dzieci znacznie poprawią elementy odblaskowe – znaczki, opaski, a nawet kamizelki, choć i one nie zwalniają z zachowania ostrożności.
       Bardzo niebezpieczną zabawą jest rzucanie śnieżkami w przejeżdżające samochody. Zaskoczeni kierowcy mogą wpaść w poślizg i spowodować wypadek drogowy. Rodzice powinni ostrzec dzieci przed konsekwencjami takiego postępowania.
       W okresie ferii funkcjonariusze przeprowadzą kontrole we wszystkich placówkach na terenie miasta i powiatu elbląskiego organizujących zimowy wypoczynek. Prowadzone będą spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w tych placówkach.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama