UWAGA!

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

 Elbląg, Jak bezpiecznie spędzić ferie?
fot. policja

Ferie Zimowe 2018 już całkiem blisko. W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych rozpoczął się cykl spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym właśnie podczas zimowego wypoczynku. Wzięła w nim udział blisko setka dzieci.

- Podczas takich lekcji uwrażliwiamy najmłodszych uczestników ruchu drogowego na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się podczas zabaw w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W prezentacji poruszamy tematy wyboru bezpiecznego miejsca do zabawy, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach.
       W tym celu pomocny jest film profilaktyczny, który został nagrany w zeszłym roku wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu. Możemy dowiedzieć się z niego, jak niebezpieczna jest jazda na sankach w pobliżu drogi. Poza aspektami charakterystycznymi dla tej pory roku, przypominane są zasady bezpiecznego zachowania na przejściach dla pieszych. - Prosimy także najmłodszych, by byli ambasadorami prawidłowych zachowań i przypominali o nich dorosłym – dodaje Wiktor Kaczmarek.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama