UWAGA!

Jak teraz pracują sądy

 Elbląg, Na salach rozpraw pojawiły się przesłony
Na salach rozpraw pojawiły się przesłony (fot. nadesłana)

Tak w dobie pandemii (patrz zdjęcie) wyglądają sale sądowe w Elblągu. Pojawiły się na nich przesłony, służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego osób uczestniczących w rozprawach. Sądy wracają do normalnej pracy, wprowadzono w nich sanitarny reżim.

Po przerwie wymuszonej epidemią wywołaną wirusem COVID-19 w sądach okręgu elbląskiego wyznaczane są ponownie terminy rozpraw i posiedzeń jawnych także w tych sprawach, które nie miały statusu spraw pilnych w rozumieniu tzw. ustawy antycovidowej. W związku z tym sale rozpraw w sądach okręgu elbląskiego są sukcesywnie zaopatrywane w przesłony służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego osób uczestniczących w rozprawach i posiedzeniach jawnych. Załączam przykładowe zdjęcia z sal rozpraw Sądu Okręgowego w Elblągu, wyposażonych w przesłony.

Korzystając z okazji wskazuję, że zarządzenia prezesów sądów, które regulujące zasady udziału w rozprawach, są zamieszczone na stronach internetowych sądów. Przewidują one w szczególności obowiązek dezynfekcji rąk i zasłaniania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy, jak również zalecenie unikania przebywania w grupach, czy przebywania więcej niż jednego interesanta w pomieszczeniach biurowych. Przewiduje się przy tym, że strony, uczestnicy postępowań sądowych i pełnomocnicy będą wpuszczani do budynków sądowych nie wcześniej niż na 15 minut przed planowanym terminem rozprawy lub posiedzenia jawnego.

Ponadto wszelka korespondencja wpływająca do sądów jest poddawana kwarantannie przez 48 godzin. W celu usprawnienia postępowań warto wobec tego zadbać, aby pisma kierowane do sądu przed terminem rozprawy lub posiedzenia, były składane z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż nie będzie ich można składać bezpośrednio składom orzekającym.

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Byłem widziałem, prosta wizyta w biurze podawczym jak wizyta trędowatego, ręce do dezynfekcji ok, ale temperatura ciała, nie łapie nie pokazuje, termometr dziadkowski albo pokazuje 34,4;)
 • To jest nic, statystycznie chyba mały niewielki powiedzmy odsetek osób ma jakieś wokandy zamrożone od marca. Ale jak odizolowały się wszelakie urzędy od obywatela to jakaś paranoja. ZUS, US, UM, Wydział komunikacji twierdze jakieś nie do sforsowania. Rejestracja samochodu to saga w kilku rozdziałach, dowód miękki, dowód twardy. Więc obywatel zakłada sobie profil zaufany i po co te wszystkie biureczka utrzymywać. .. ; )Się pytam :)
 • Co fakt to fakt stworzyli dla zwykłych ludzi bariery nie do przebycia no i ta biurokracja i zmyślne przepisy co normalnemu człowiekowi się w głowie nie mieści, a co się tyczy dokumentów to została wymyślona szafowa kwarantanna dokumenty leżą w segregatorach i nabierają mocy urzędowej, a wystarczy użyć prostego aparatu UV i kłopot po sekundzie znika, i szybciej jest klient załatwiony a tak totalny bałagan tylko Warszawa nie pomyślała o naszych sądach kłopot dla urzędników a o nas nie wspomnę. No cóż żyjemy w dobie absurdów!!!!
 • Tempo dalej te samo, az czlowiek wykorkuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  ........(2020-06-03)
 • ten naród i świat już jest skończony ludzie jak się nie nawrócą do Stwórcy do Boga Ojca to system diabelski ich wybije. Strach zasiany odnosi skutek 2mld na ściek TV też. Włączcie myślenie ludzie i nie słuchajcie tej propagandy weźcie Biblie do ręki i zacznijcie żyć jak dzieci Boże tak jak mówi Słowo. Hipnoza światowa jak łatwo można ludźmi sterować przez usłużnych idiotów z TV. Włączcie myślenie, bo już niedługo nie będzie masek będą kajdanki kula u nogi i knebel w gębę tak was wytresowali zakaz znieśli, a paradują w kagańcach żałosne niedługo będą kazali się g.. smarować też to zrobią.
 • Tak pracuja zeby zrobic jak najmniej i narzekac ze sa przepracowani !
 • a kiedy sądy pracowały ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  jaaaaaaaaaaaaaa(2020-06-03)
 • Do roboty na dwie zmiany jak zwykli ludzie to wszystko się przyspieszy.
 • do sędziego to piszesz? Teraz czas urlopowy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  .......(2020-06-03)
 • Od kiedy za każdym razem są odwoływanie sprawy zadna się nie odbyła normalnie tylko durni robią
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Kkkkkkkkk(2020-06-03)
 • Kiedy przestaniemy robić show w tym virusem on już zostanie z nami i kto ma zachorować to i tak zachoruje po co ten cyrk
 • wszystko rusza tylko promocja miasta Elbląg od lat stoi i patrzy na gołębie
Reklama