UWAGA!

„Jantar” bez Tomalczyków

Kasia i Paweł Tomalczykowie, sztandarowa para tancerzy „Jantara”, rozstali się z klubem. - Mieli wiele zajęć – wyjaśnia trener Antoni Czyżyk. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że było inaczej.

Antoni Czyżyk, trener„Jantara” i wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, zaprzeczył pogłoskom – o czy donosili m.in. Czytelnicy portElu w postach - o rozpadzie klubu.
     - Kategorycznie dementuję jakiekolwiek pogłoski o rzekomym rozpadzie klubu tańca „Jantar” - powiedział Antoni Czyżyk. - Nie wiem, skąd pochodzą takie sygnały. Klub ma się dobrze.
     Tancerze byli ostatnio na zgrupowaniu w Iławie. Przygotowali już nowy program taneczny na Mistrzostwa Europy Formacji Tanecznych w Berlinie, które rozpoczyną się 6 kwietnia.
     - Tańczy 40 osób, są dwa przygotowane do tańca zespoły – dodaje Czyżyk. - Nowy program nosi nazwę "Moulin Rouge”. Zaprezentujemy go elblążanom jeszcze przed wyjazdem.
     Wprawdzie problemy związane z trudną sytuacją finansową klubu nie zostały ostatecznie rozwiązane, jednak „Jantar” otrzymał zapewnienie o dofinansowaniu z Departamentu Kultury i Sportu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
     W klubie nie tańczą już Kasia i Paweł Tomalczykowie - rodzeństwo uważane za sztandarową parę „Jantara”.
     - To był ich wybór, mieli wiele zajęć, studia - powiedział Antoni Czyżyk.
     Z nieoficjalnych źródeł wiemy natomiast, że rezygnacja dwójki tancerzy była podyktowana raczej "brakiem zgody" pomiędzy trenerem i tancerzami.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wok na cenzurowanym :-) szacowna instytucja ciche lokum dla pokątnych znajomych imć Pana Dyrektora N. ........... ale szaaaa, bo to tajemnica Poliszynela !! :-)
 • Tomalczykowie nie pierwsi i nie ostatni rozstali sie z Jantarem. Ale zostało tam jeszcze wielu młodych i naiwnych...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wtajemniczony(2002-02-08)
 • Nie wiem czy to nie moja sugestia na temat pracy dyrektora Nowińskiego wpłynęła na debate o Jantarze. Oczywiście formacja ma się dobrze ale czołowi tancerze porzegnali sie juz dawno z formacja bo w koncu nie będą dorabiać wiecznie WOK za frajer. O ile mi wiadomo a jest to do sprawdzenia ilość par o klasie tanecznej "S" i "A" w formacji znacznie się zmiejszyła. I nie chodzi tu o Kasię i Pawła, którzy posiadali jedną z tych klas ale o jeszcze inne pary. A moje zdanie jest poprostu takie "" JEŻELI DALEJ BEDZIE TEGO TYPU KIEROWNICTWO W JANTARZE I W WOK-u TO NIE MAMY CO MARZYĆ O DOBREJ PRACY TEJ INSTYTUCJI'''' PANOWIE PRZYSZEDŁ CZAS NA PEWNE ZMIANY!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ten co bardzo dużo wie!!!!(2002-02-08)
Reklama