UWAGA!

Janusz Lewandowski w Światowidzie

Elbląg, Janusz Lewandowski w Światowidzie

Unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski gościł w czwartek w CSE „Światowid”. Spotkanie adresowane było głównie do przedsiębiorców, ale uczestniczyć mogli w nim wszyscy chętni elblążanie.

Dyskusja toczyła się m.in. wokół tworzenia budżetu Unii Europejskiej, podziału środków finansowych. – Przed Światowidem poważna rozbudowa budynku, który dzielimy z Teatrem im. Sewruka – podkreślił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE. – Dlatego najbardziej interesował mnie budżet Unii na lata 2014-2020 oraz to, czy i w jakim zakresie będziemy mogli liczyć na wsparcie Wspólnoty.
       Janusz Lewandowski wyraźnie podkreślał, że zauważył, niestety, zbyt mały udział wschodniej Polski w podziale unijnych finansów. Dlatego namawia marszałków, by silniej na to reagowali. Mimo to, jak zauważył, nasz kraj postrzegany jest jako ten, który gospodarczo radzi sobie dobrze, a polscy przedsiębiorcy potrafią z unijnych dotacji, mimo zagmatwanych procedur, dobrze korzystać.
       Dyskusję moderował członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grzegorz Nowaczyk, a przysłuchiwał się jej, m.in. marszałek Jacek Protas.
      
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ZSRR wiecznie żywy :(
 • Ależ masz rację towarzyszu - kto z tej miernej ale wiernej braci czerwonej jest zainteresowany wejściem do Europy?Chyba po to jedynie, aby w niej coś ukraść, zwinąć lub zdefraudować - to takie elbląskie i takie bliskie sercu miejscowego towarzystwa wzajemnej nie toleracji ale wielkiej adoracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-19)
 • Nie do Europy a do Eurokołchozu. Stara Europa to już chyba (ledwo, ledwo) zipie tylko w Szwajcarii.
 • partacz i nierób i ciągle płynie jak cała złodziejska PO
 • PO, PO i jeszcze raz PO! Czy PO zaplacilo Swiatowidwowi za wynajecie sali na spotkanie, czy moze kandydat PO na radnego, pan dyrektor, odstapil od tego?
 • Pani Redaktor – „ moderować dyskusję” to niestety językowy niewypał, lub w terminologii językoznawczej „ kalka tłumaczeniowa” . .. „ Moderować” to nic innego jak „ łagodzić” , „ godzić” , „ uspokajać” lub „ przywoływać do porządku” . .. Dyskusję można poprowadzić. .. Polecam słownik Kopalińskiego!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szperaczka(2010-11-19)
 • Co za bełkot jeden moderował, drugi się przysłuchiwał, trzeci był zainteresowany - a wszyscy patrzyli na "gwiazdę", która poza ględzeniem i kasowaniem nic nie potrafi. Tak zwani "niezatapialni" trwają w letargu a jak kolesie rozgrzeją klimat to wychodzą i bredzą
 • A tak trochę może o istocie rzeczy - czy dopiero po wyborach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-19)
 • dobra już nazwiska kandydatów padły teraz może portel napisać o co chodziło jeszcze w tym artykuliku? Chyba o to że nas" jaśnie państwo" zaszczyciło. .. z Olsztyna. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  69robi(2010-11-20)
 • To charakterystyczne - ludzie ze świata, autentyczni profesjonaliści i fachowcy (nie mówię tu tylko o Lewandowskim) w tym zagłębiu miernoty nie mają co szukać. Odstają wyraźnie od średniej, a to jest równe dyskwalifikacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-20)
Reklama