UWAGA!

Jedyna taka szkoła

W Elblągu rozpoczęła się dziś Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej.

Przez najbliższy tydzień dzieci z upośledzeniem umysłowym i z chorobami sprzężonymi z Elbląga, Kaliningradu i Słowacji będą uczestniczyć w zajęciach z rożnych dziedzin sztuki oraz wycieczkach. Letnia Akademia odbywa się już po raz trzeci i jest jedyną wakacyjną - i interdyscyplinarną - formą zajęć dla niepełnosprawnych dzieci z regionu elbląskiego. Zajęcia z tańca, plastyki, ceramiki czy filmu prowadzić będą nie tylko instruktorzy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, ale także artyści - Zygmunt Prończyk i Mirosław Dziewiałtowicz.
     - Staramy się dobierać kadrę, która ma dużo ciepła i cierpliwości - twierdzi organizatorka Letniej Szkoły, Teresa Miłoszewska z WOK-u. - Nie nastawiamy się na jakieś długofalowe efekty, ale zdobyte w czasie trwania Letniej Szkoły umiejętności mogą być później kontynuowane.
     Jak usłyszeliśmy, choć zainteresowanie imprezą jest spore, wciąż jeszcze wiele niepełnosprawnych dzieci spędza wakacje w domach.
     - Wielu rodzinom wciąż trudno jest się otworzyć na podobne formy pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Rodzice powinni jednak pamiętać, że jest to także wypoczynek dla nich - mówi Teresa Miłoszewska - zachęca do udziału w kolejnych projektach - najbliższy rozpocznie się już we wrześniu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama