UWAGA!

Jerzy Wcisła wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej

 Elbląg, Jerzy Wcisła wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej
(fot. Senat RP)

– Nasz region ma szczególne znaczenie w sprawach bezpieczeństwa narodowego: graniczymy z Rosją, stacjonuje u nas dywizja NATO – przypomina Jerzy Wcisła, senator reprezentujący Elbląg oraz powiaty bartoszycki, braniewski, elbląski i lidzbarski. – Ponowna nominacja do funkcji wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej to także duży dowód zaufania do mnie.

Senator Jerzy Wcisła wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej został już po raz drugi. Tę funkcję pełnił także w minionej kadencji.

- Warmia i Mazury znajdują się w „gorącej” strefie pogranicza NATO-wsko – rosyjskiego, dlatego tak ważne jest, żeby nasz region miał swojego przedstawiciela w tej Komisji – mówi Jerzy Wcisła i zapowiada: – Będę wspierał praktyczne rozwiązywanie problemów z tego obszaru.

Do zadań działania Komisji Obrony Narodowej należą między innymi sprawy obrony państwa, dotyczące zwłaszcza działalności sił zbrojnych, systemu, funkcjonowania obrony terytorialnej kraju i obrony cywilnej oraz wykonywania obowiązków w dziedzinie umacniania obronności przez organy państwowe i przedsiębiorstwa państwowe.

Inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama