UWAGA!

Jest bezpiecznie

Prezydent Elbląga spotkał się z szefami administracji w celu omówienia zagrożeń występujących w mieście. Konkluzja spotkania nastrajałaby optymistycznie, gdyby nie stała bolączka służb - ciągłe cięcia budżetowe.

Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała, że w ciągu ostatniego roku w Elblągu poprawiła się sytuacja epidemiologiczna: zmniejszyła się liczba wykrytych przypadków salmonelozy (z 51 przypadków do 27), żółtaczki typu B (z 11 do 2) i żółtaczki typu C (z 12 do 3 przypadków). Komendant Miejski Policji oceniając prowadzoną przed paroma dniami akcję "Znicz" oznajmił, że Święto Zmarłych przebiegło w mieście bez zakłóceń.
     Powiatowy Inspektor Weterynarii wskazał, że w ciągu ostatniego kwartału nie odnotowano w Elblągu nowych przypadków wścieklizny (w pierwszym półroczu br. były 2 takie przypadki).
     Niepokojąca jest natomiast sytuacja finansowa jednostek wchodzących w skład administracji zespolonej. Wg informacji, jakie przekazał wojewoda, środki planowane na utrzymanie służb w przyszłym roku będą mniejsze niż w bieżącym (oprócz budżetu Komendy Straży Pożarnej).
     - W związku z powyższą sytuacją prezydent Henryk Słonina wyśle do wojewody wystąpienie o zwiększenie planów budżetowych wszystkich służb wchodzących w skład administracji zespolonej - twierdzi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak bezrobotni przyjdą pod Urząd Miasta zlinczować prezydenta za brak inicjatywy w dziłaniach tworzących nowe miejsca pracy, to dopiero zobaczymy jak w Elblągu jest bezpiecznie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2001-11-08)
 • A przyjdą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kastrat(2001-11-08)
 • Jest coraz lepiej. Jak za nieboszczki PRLu.
 • Do Kastrata - tak przyjdą jak barany i w nowych wyborach samorządowych znowu wybiorą "postkomuchów", żeby g.... robili przez kolejne cztery lata!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2001-11-10)
 • Och Mój Boże.Znów ten nieudaczny Słonina ze swoimi supermarketami i nagrodami branymi za wysiłek jaki mu przynosi praca a nie za efektynawet tak zle jak obecnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skwarka już wyborcza(2001-11-11)
 • Jak może być lepiej skoro policja sama się boi drani i bańdziorów. Sama miałam taki przykład, że bali się pojechać na interwencję. Co to za policja nabiorą takich młodych gówniaży co sobie nie mogą poradzić. W każdym bądź razie od policji na pewno nie otrzymasz pomocy, żebyście im sypali nie wiadomo ile pieniędzy. Każdy czeka tylko na fortunę. Za co im dać, że chodzą tylko przy latarni tam gdzie widno?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2001-11-12)
 • s łonina ma racje elbląg jest bezpieczny wolny od narkotyków bezpieczny bezrobocie maleja a decyzje budowy hipermarketów i likwidacji tym samym reszty miejsc pracy rewelacyjnie słuszne
 • Komendant policji akcję "Znicz" prowadził na zakazie wjazdu na Bema, zamiast zrobić tam ruch wachadłowy ustawili tam palanta od wypisywania mandatów(niezłe żniwa).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca(2001-11-14)
Reklama