UWAGA!

Jest decyzja radnych. Majątek po DPS w Rangórach może iść pod młotek

 Elbląg, DPS w Rangórach,
DPS w Rangórach, fot. arch. PCPR w Elblągu

W czwartek (30 grudnia) radni powiatu elbląskiego wyrazili zgodę na sprzedaż majątku po zlikwidowanym przez nich trzy miesiące wcześniej Domu Pomocy Społecznej w Rangórach (gm. Tolkmicko). Uchwałę w tej sprawie podjęli niemal jednogłośnie.

Szesnastoma głosami za, przy jednym wstrzymującym się (radny Tomasz Rozenbajgier z Pasłęka) radni powiatu elbląskiego na czwartkowej sesji wyrazili zgodę na sprzedaż majątku po Domu Pomocy Społecznej w Rangórach: chodzi tu o działkę oraz budynek. Tej decyzji nie poprzedziła dyskusja, nie było również pytań do starosty w tej sprawie.

- Zakończenie likwidacji ww. jednostki organizacyjnej nastąpi z dniem 31.12.2021 r. Po zasięgnięciu opinii pozostałych jednostek organizacyjnych Powiatu Elbląskiego stwierdzono, że brak jest zapotrzebowania na wykorzystanie przez te jednostki ww. nieruchomości. Jednocześnie przedmiotowe nieruchomości nie służą realizacji zadań statutowych Powiatu Elbląskiego co umożliwia przeznaczenie ich do zbycia - czytamy w uzasadnieniu podjętej w czwartek uchwały.

Przypomnijmy, że mimo negatywnej opinii Forum Związków Zawodowych, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Krajowej Sekcji Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ Solidarność (od wydania opinii w tej sprawie powstrzymały się elbląskie struktury NSZZ Solidarność) Rada Powiatu w Elblągu zlikwidowała 24 września Dom Pomocy Społecznej w Rangórach dla kobiet somatycznie chorych. Pisaliśmy o tym szczegółowo w tym artykule.

W listopadzie starosta elbląski Maciej Romanowski zapewniał nas, że „wszystkie osoby zatrudnione w Domu Pomocy Społecznej w Rangórach otrzymały pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia”. Pensjonariuszki (był to dom dla chorych somatycznie kobiet) zostały natomiast przeniesione do Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku.

- Z 34 mieszkanek DPS w Rangórach (1 osoba zmarła) 25 mieszkanek zostanie przeniesionych do DPS w Tolkmicku. Przeniesienia mieszkanek trwają, po ich zakończeniu, prawdopodobnie do 30 listopada br., w Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku nie będzie żadnego wolnego miejsca – informował nas na początku listopada Maciej Romanowski, starosta elbląski.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pieniądz pójdzie na ciężko i uczciwie zasłużone podwyżki.
 • pójdzie za trzysta tysięcy w piątym przetargu kiedy to opchną to jakiemuś znajomkowi.
 • w ten o to fenomenalny sposób obiekt ten dołączył do już wyłączonych z użytku: -wyciągu narciarskiego na górze chrobrego; mostu na starówce; elbląskich fontann. następny w kolejce szykuje się most unii europejskiej. tak trzymać towarzysze z ratusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  8
  zaszczepiony wpustek(2021-12-30)
 • Tylko czekać na jakiś prywatny dom opieki, lub "kameralne osiedle za miastem". .. W Elblągu "nic się nie opłaca":/. Paręnaście lat temu przebywała tam moja babcia, i jak na standard elbląskich placówek medycznych było całkiem ok. Teraz pod przykrywka pseudo-pandemi wyszło że się nie opłaca - czysty przypadek, skoro nie przyjmowano nowych pensjonariuszy bo wirus. Chyba rzeczywiście obecni włodarze są mocno zdesperowani, że podejmują takie decyzje bo wiedzą że nie ma dla nich już przyszłości. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2021-12-30)
 • możecie mieć rację (komentujący)odnośnie przyszłego właściciela jako, że to przecież nie byłby pierwszy hotel tegoż meblarzo - hotelarza. Zacna to inwestycja pensjonat DPS na hotelik zmienić za półdarmo. Przecież wiadomo, ożywi to gospodarkę i nowe wysokopłatne miejsca pracy stworzy a zakładając, że przekop ruszy turystycznie całą okolicę to może i właściciel co nieco zarobić będzie mógł - azaliż powiadam wam zacne to i dla ducha zbawienne a dla ciała z całą pewnością.
 • @TeofilSkorupa - Teofilu już na przepustce? Widziano was z Antkiem Smoleńskim który już sobie 23 miliony wypłacił za frajer!!!!! Pseudo komisja sie z Ciebie śmieje.
 • @Abnegat - widzę experd do wszystkiego. .. .. sam kup jak żal 4 litery ściska
 • sądziłem że towarzysz skorupa pisowski podnóżek roku 2021 własnoręcznie odsnieża chodnik przed pałacem jego"wysokości"
 • Radni powiatu to miernoty takie jak rm, czy trudno wam jest sobie wyobrazić ludzi samotnych chorych starych wymagających opieki. Może jak oderwie się was od koryta też będziecie potrzebowali pomocy.
 • A co mają sprawy powiatu elbląskiego do decyzji Urzędu Miasta czy Rady Miasta w Elblągu. Powiat Elbląg tzw ziemski jest niezależną jednostką samorządową i wszelkie decyzje organów tego powiatu nie są związane z Miastem Elbląg - oddzielną jednostką samorządową na prawach powiatu. Ktoś tam się oburza na decyzję radnych Powiatu, a jednocześnie uważa, że to wina elbląskiego ratusza. Jeśli już szukać winnych to wyżej, gdyż zgodnie z koncepcją obecnych władz centralnych należy odchodzić od instytucji DPS i Domów Starców na rzecz indywidualnej opieki przez rodziny, a państwo ma takim osobom zapewnić środki finansowe na ten cel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  11
  Wiatrak czy Młyn(2021-12-30)
 • @POLAK 44 - Co Ciebie tak boli, że mnie boli?
 • @TeofilSkorupa - Nareszcie coś mądrego powiedziałeś, przecież to PiS dał zielone światło do podwyżek w administracji, bo swoim trzeba rozdać. Jak rozumiem Twoi pobratymcy sobie nie rozdają podwyżek ??? Nie lokują bliskich darmozjadów po firmach państwowych ? Większość małżonek posłów PiS to "rekiny biznesu". Z dnia na dzień znają się na zażądaniu wielkimi spółkami Skarbu Państwa.
Reklama