UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest dobrze, może być lepiej

Elbląg, Jest dobrze, może być lepiej
(fot. Damian Matwiejczyk)

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu podsumowano miniony rok. Komendanci policji: wojewódzki - Krzysztof Starańczak i miejski - Wacław Brudek oceniają pracę policji pozytywnie, są jednak zdania, że zawsze może być lepiej.

W kwestii zapobiegania przestępczości i skuteczności w ściganiu sprawców - zdaniem komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie Krzysztofa Starańczaka - KMP w Elblągu spisała się doskonale.
     – Rok 2005 możemy uznać za udany – powiedział komendant Starańczak, zapowiadając jednocześnie konieczność zmian w strukturach policji. – Podstawowym elementem lepszej pracy policji jest liczba funkcjonariuszy na ulicach. Oczekuję likwidacji niektórych szczebli zarządzania, stanowisk biurowych i przeniesienie tych funkcjonariuszy do pracy na mieście. Jeśli policjanci mają być zajęci biurokracją, zliczaniem słupków liczb i potem pisaniem wniosków, które i tak nie mogą być do końca zrealizowane, bo nie ma kto tego zrobić, to lepiej, żeby oni byli na ulicach. Wiem, że to jest ciężkie dla biurokraty, który ma nawyki, pewną mentalność, który nie był na ulicy wiele lat. Wyjście na zewnątrz to jest problem, ale to jest nieuniknione. Dlatego nie wykluczam odmłodzenia kadry.
     Również, zdaniem komendanta policji w Elblągu, jest jeszcze wiele do zrobienia. – Mamy wiele sukcesów, ale również kilka porażek. Do tych porażek należy niedopuszczalny wręcz wzrost liczby zgłoszeń o kradzieżach pojazdów. Mamy również pewne problemy z kradzieżami, m.in. telefonów komórkowych, także związane z niszczeniem mienia. W naszym przekonaniu tych przestępstw jest za dużo. To są te sfery, na które w sposób szczególny będziemy musieli zwrócić uwagę w 2006 roku – mówił komendant Wacław Brudek. – Podsumowując ubiegły rok, muszę powiedzieć, że udało nam się stanąć na nogi. Tendencje, które rysują się w styczniu i w lutym tego roku, są bardzo pozytywne. Cieszę się, że odnotowujemy zdecydowany spadek liczby zgłoszeń o kradzieżach, w tym o kradzieżach samochodów, jest też mniej rozbojów. To dobrze wróży na 2006 rok.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Cieszę się z sukcesów naszej policji.Są wspaniali ludzie wśród Was,szczególne uznanie dla młodego Pana Grabowskiego
 • Jeśli utrzyma się tendencja wyjazdowa młodych ludzi to nie ma co się dziwić, że np. liczba rozbojów spada, bo też i trudno sobie wyobrazić babcię z laską w roli prowodyra napadu. "Sukces" policji w tym wypadku jest praktycznie zerowy. Aż dziw, że są jeszcze sfery, z którymi sobie nie radzą w tym miasteczku emerytów...
 • Czyzby opcja się zmieniła zawsze było :jest dobrze,lepiej być nie może!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Morientes(2006-02-24)
Reklama