UWAGA!

Jurewicz nie rezygnuje

Agnieszka Jurewicz, która wygrała konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, nie rezygnuje z tego stanowiska. Dzisiaj (30 czerwca) przyniosła nam specjalne oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

„Szanowni Państwo
       W dniu dzisiejszym odbyłam rozmowę z prezydentem Elbląga Panem Henrykiem Słoniną, w jej trakcie przekazano mi, że zgodnie z obowiązującym w kraju prawem, zostałam zwycięzcą konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Tym samym sprawę konkursu na dyrektora i jego wyników uważam za zakończoną.
       Mając na uwadze niezadowolenie z rozstrzygnięcia konkursu, wyrażane przez środowiska związane z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, informuję publicznie, że postanowiłam podjąć działania, które, moim zdaniem, mogą doprowadzić do zażegnania sporów.
       Zamierzam w pierwszej kolejności doprowadzić do spotkań z: dyrektorem Andrzejem Korpackim, Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu.
       Do czasu przeprowadzenia tych rozmów apeluję, aby protestujący odstąpili od dalszych akcji protestacyjnych, ich stanowisko w zakresie obsady stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu jest doskonale znane, dalsze kontynuowanie akcji może być odbierane jako niepotrzebne skalowanie napięcia, a medialny wydźwięk tych protestów, moim zdaniem, dobru szkoły już nie służy.
       Zaznaczam przy tym, że rozumiem powody dotychczasowych protestów oraz racje będące ich podstawą, głos ten jest przeze mnie brany pod uwagę, na pewno nie będzie lekceważony bądź marginalizowany.
       Obecnie jest oczywistym, że nadszedł czas zakończenia tej formy komunikowania się ze mną. Mam nadzieję, że planowane przeze mnie rozmowy doprowadzą to ostatecznego zażegnania konfliktu, a sposób jego zakończenia usatysfakcjonuje całą społeczność szkolną.”
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dobrze napisany list prosze wejsc na strone www.youtube.com tam znajdziecie filmik o 2lo...to co wygaduje p. Korpacki to smieszne i zalosne dla mnie
 • no i bardzo dobrze, bo poziom w II lo spadł bardzo nisko teraz są leprze szkoły III i V lo może nowa pani dyrektor poprawi to przez co poziom tej szkoły spadł
 • Pięknie napisany list, jestem pod wrażeniem. Myślę, że jeśli p. Dyrektor postąpi, jak napisała, to szkoła zyska dobrego dyrektora. Niczego nie ujmując ustępującemu.
 • Bardzo fajny tekst. Myślę, iż trafi do kogo trzeba. Życzę wszystkim wzajemnej życzliwości, i możliwości wysłuchania siebie wzajemnie.
 • to się nazywa parcie na stołek albo błędnie rozumiane bohaterstwo
 • Słonina sam powiedział, ze nie ma wyjscia i musi ja powołac...
 • Pani jest dla mnie co najmniej dziwna, pewnie już popaliła za sobą wszystkie mosty w starej szkole też jej nie chcą ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  opornik(2009-06-30)
 • Czy forma w dniu dzisiejszym zamiast dziś jest poprawna? Nie "skalowanie napięcia" ale dalsze eskalowanie napięcia -winno być w tekście listu. Jacy nauczyciele i ich umiejętności taka później młodzież.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polonistka(2009-06-30)
 • Uważam, że to nie jest"parcie na stołek" tylko domaganie się sprawiedliwości. Jakby ktoś w totka wygrała a inni by powiedzieli, że kasa tej osobie się nie należy, bo dlaczego ma być bogatszy, to by było sprawiedliwe?? Swoją drogą pani Agnieszka Jurewicz uczyła mnie w liceum języka polskiego i wydaje mi się, że się nadaje na to stanowisko. Poza tym skoro wygrała konkurs to i chyba mądrzejsi pod tym względem też tak uważają. Pani Agnieszko pozdrawiam i życzę cierpliwości i wytrwałości. ..
 • "(. .. ) postanowiłam podjąć działania, które, moim zdaniem (. .. )" - interpunkcja się kłania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  popieram polonistkę(2009-06-30)
 • Nie czepiajmy się drobiazgów, bo przecież nie o nie chodzi. Nie każdy jest w 100 procentach odporny na brak życzliwości. Pisanie czegokolwiek w atmosferze jaka jest wymaga naprawdę dużej odporności. Jak dotąd powściągliwość jest jedyną radą jaką mam dla wszystkich.
 • do Akina "TOTEK" moja droga należy do tzw. gier losowych, a jak było w tym wypadku los leżał w ręku pani naczelnik i wszyscy wiedzą że gdyby dyrektor ZSO nr 2 nie podpadł pani naczelnik, bez względu na to co mówił by przed komisją, wżyciu nie przegrałby tego konkursu z debiutantką i dlatego stwierdzam że jest to typowe parcie na stołek. A skoro pani Jurewicz jest taką świetną pedagog i taką doświadczoną to nie chce mi się wierzyć że nie zdaje sobie z tego sprawy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  opornik(2009-06-30)
Reklama