UWAGA!

Jutro działania „Pieszy”

 
Elbląg, Jutro działania „Pieszy”

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzą jutro (18 czerwca) na terenie Elbląga działania pod nazwą: „Pieszy”. Akcja skierowana jest na osoby piesze przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a także na kierujących, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze będą obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, wszystkie te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Działania nie są skierowane przeciwko pieszym, ale właśnie dla ich dobra. Policjanci w przypadku pieszych często ograniczają się do pouczenia jednak, gdy naruszenie przepisów jest rażące, może to zakończyć się mandatem karnym. Tak dzieje się, gdy pieszy wchodzi wprost pod nadjeżdżający pojazd lub przechodzi przez jezdnię na tzw. czerwonym świetle.
       Na taryfę ulgową nie mogą liczyć kierujący, którzy nie ustąpią pierwszeństwa pieszym już znajdującym się na przejściu lub wyprzedzają inne pojazdy w obrębie pasów. Są to szczególnie niebezpieczne manewry, które mogą przyczynić się do wypadku.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama